کارگردان بازی Call of Duty: Modern Warfare:

نسخه جدید کال آف دیوتی به هیچ وجه سیاسی نخواهد بود

تیلور کوروساکی، کارگردان بازی Call of Duty: Modern Warfare و جیکوب مینکف کارگردان بخش داستانی این بازی، در جواب سوالی مبنی بر «سیاسی بودن نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی Call of Duty» صریحاً اظهار داشتند که این عنوان به هیچ‌وجه سیاسی نخواهد بود.

نسخه جدید کال آف دیوتی به هیچ وجه سیاسی نخواهد بود

طبعاً خبر ساخت نسخه جدید بازی فوق‌العاده محبوب کال آف دیوتی با نام کامل Call of Duty: Modern Warfare اخبار، سوالات و شایعات بی‌شماری را متمرکز خود کرده است. اما موضوعی که بیش از پیش حاشیه برای این بازی ایجاد کرده، خبر الهام گرفتن این نسخه از ماموریت No Russians که یکی از جنجالی‌ترین اتفاقات دنیای بازی را رقم زده بود است.

در پی این حاشیه‌ها یکی از سوالات جنجالی که اخیراً از کارگردان این بازی پرسیده شده این است که «آیا نسخه جدید Call of Duty:MW سیاسی خواهد بود؟»

از این رو تیلور کوروساکی، کارگردان بازی Call of Duty: Modern Warfare و جیکوب مینکف (Jacob Minkoff)، کارگردان بخش داستانی این عنوان صراحتاً به این سوال چنین پاسخ دادند:

سوال مطرح شده می‌تواند معانی متفاوتی را در بر داشته باشد زیرا معنی کلمه‌ی سیاسی برای اشخاص مختلف، مفهوم متفاوتی را دارد.سوال اینجاست که آیا ما به مسائل سیاسی روز خواهیم پرداخت؟ قطعا بله! زیرا این موضوعی مهم برای ما تلقی می‌شود. اما سوالی دیگر مطرح می‌شود که آیا ما درباره‌ی دولتی خاص صحبت خواهیم کرد؟ پاسخ ما خیر است. در نتیجه انتظار نداشته باشید که رئیس‌جمهور ترامپ در این بازی حضور داشته باشد.هدف ما نشان دادن جنبه‌های مختلف است. ما می‌خواهیم بازی‌بازان هدف مبارزه‌ی گروه‌های مختلف را درک نمایند و با آن‌ها احساس همدردی کنند. همچنین درک نمایند که چه موضوعی باعث شده است که این گروه‌ها در چنین موقعیت‌هایی قرار بگیرند.
 

به علاوه کوروساکی کارگردان بازی افزود:

این‌گونه سوالات در طول ۵۰ سال اخیر پرسیده شده است. ما در مورد موضوعاتی مانند تصرف، استعمار، استقلال و آزادی صحبت می‌نماییم. ما شاید این کلمات را به صورت مستقیم بیان نکنیم ولی در حول محور این موضوعات قرار داریم. اما حتی شما می‌توانید عنوانی را در دوران انقلاب آمریکا بسازید و دقیقا درباره‌ی کلمات یاد شده صحبت نمایید.ما در نظر داریم به مفاهیم مربوط به بشریت بپردازیم و نه کاملا آن‌ها را خوب و نه بد جلوده دهیم. به علاوه ما می‌خواهیم اقدامات بشریت را برای دست‌یابی به موفقیت و هزینه‌هایی که برای آن صورت می‌گیرد را نیز نشان دهیم.
 

بازی Call of Duty: Modern Warfare قرار است در تاریخ جمعه، ۳ آبان ۱۳۹۸ (۲۵ اکتبر ۲۰۱۹ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه گردد. این عنوان تا حدودی ریبوت نسخه اصلی خود خواهد بود که در زمان خود تحولی در زمینه گیمینگ شوتر با محوریت موضوع جنگ به شمار می‌رفت.