دستگیری ۲۲ نفر در چین به جرم فروش اطلاعات خصوصی مشتریان اپل

مقامات چینی می گویند طی یک عملیات گسترده و مخفی موفق به دستگیری ۲۲ نفر شده‌اند که اطلاعات خصوصی کاربران و مشتریان شرکت اپل را می فروختند.

دستگیری ۲۲ نفر در چین به جرم فروش اطلاعات خصوصی مشتریان اپل

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اسین ایج، این افراد اسامی، شماره های همراه، اپل ای دی و برخی داده های خصوصی دیگر مشتریان و خریداران محصولات اپل را به فروش می رساندند.

این 22 نفر به جرم نقض حریم شخصی و فروش اطلاعات شخصی در بازداشت پلیس استان Zhejiang هستند و تحقیقات از آنها ادامه دارد. از این 22 نفر، 20 نفر کارمند یک شرکت داخلی فروش مستقیم در چین که وابسته به اپل است، هستند.

این افراد از یک سیستم رایانه ای داخلی برای جمع آوری اطلاعات یاد شده و فروش آنها استفاده کرده و از این طریق 7.36 میلیون دلار به جیب زده اند. پلیس چین مشخص نکرده که اطلاعات مسروقه تنها متعلق به شهروندان چینی بوده اند یا افراد خارجی را نیز در برمی گیرند.

شرکت اپل هنوز در این زمینه اظهارنظر نکرده، اما افراد دستگیر شده اهل چهار استان Guangdong، Jiangsu، Zhejiang و  Fujian بوده اند. آنها بابت اطلاعات مربوط به هر فرد بین 1.5 تا 26.5 دلار دریافت می کردند.

این اولین بار نیست که افرادی به جرم فروش اطلاعات خصوصی مشتریان شرکت های فناوری در چین بازداشت می شوند و به همین علت قوانینی به منظور جریمه کردن و زندانی شدن متخلفان در این کشور وضع شده است.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی