گارمین ساعت هوشمند با نمایشگر OLED در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ معرفی کرد

به‌دنبال معرفی ساعت اسپرت مجهز به GPS پرچم‌دار خود با نام Fenix 6 در هفته‌ی گذشته که با سیستم شارژ خورشیدی نیز همراه بود، حال با معرفی گجت‌های پوشیدنی جذاب دیگری برای شیفتگان تناسب‌اندام، به نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ قدم گذاشته است.

گارمین ساعت هوشمند با نمایشگر OLED در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ معرفی کرد

گارمین به‌دنبال معرفی ساعت اسپرت مجهز به GPS پرچم‌دار خود با نام Fenix 6 در هفته‌ی گذشته که با سیستم شارژ خورشیدی نیز همراه بود، حال با معرفی گجت‌های پوشیدنی جذاب دیگری برای شیفتگان تناسب‌اندام، به نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ قدم گذاشته است. این شرکت محصول جدیدی با نام Venu را در سبد ساعت‌های هوشمند GPSدار خود قرار داده که برای رقابت با ساعت هوشمند اپل، در آن از نمایشگر OLED استفاده شده است. گارمین همچنین در حال ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های جذابی از ساعت‌های هوشمند Vivoactive است.Venu اولین ساعت هوشمند مجهز به GPS گارمین است که از صفحه‌نمایش رنگی روشن OLED با وضوح ۳۹۰ در ۳۹۰ پیکسل برخوردار است. این نمایشگر را می‌توان روی دو حالت همیشه‌روشن یا فعال هنگام نیاز تنظیم کرد. این ساعت ۴۳ میلی‌متری برای استفاده‌ی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته طراحی شده و از قابلیت هشدار وقایع مهم در زمان کار، کمک به کاربر برای دستیابی به اهداف تناسب بدن موردانتظارش، پرداخت هزینه‌های خرید در حین حرکت و پایش وضعیت خواب کاربر بهره می‌برد. این ساعت درواقع نسخه‌ی اصلاح‌شده از ساعت بسیار مجهز Vivoactive است و برای رقابت بهتر با ساعت‌های هوشمند اپل و Fitbit Versa 2 در شرایط مختلف طبیعی بهینه‌سازی شده است.


صفحه‌نمایش اولد ۱.۲ اینچی Venu میزبانی برای گفت‌وگوهای زنده و دربرگیرنده‌ی صدها آیتم پویانمایی شده است که ازنظر فرم و تکنیک متناسب با فعالیت‌های مختلف همچون ورزش‌های استقامتی، کاردیو، یوگا و تناسب‌اندام است. محصول جدید گارمین با طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های پایش سلامتی همیشگی، نظیر پایش میزان آب‌رسانی، وضعیت تنفس، چرخه‌های استرس و قاعدگی و نیز بررسی وضعیت خواب Palse OX همراه است. Palse OX هنگام خواب، غلظت اکسیژن خون را اندازه‌گیری می‌کند تا از وضعیت بهینه‌ی خواب کاربر مطمئن شود. Venu اعلان‌های گوشی‌های اندروید یا آیفون را به‌طور آنی به اطلاع کاربر خواهد رساند و با سرویس‌هایی نظیر اسپاتیفای و Deezer و Amazon music سازگار است.
باتری ساعت هوشمند Venu در حالت Smartwatch پنج روز و در وضعیت موسیقی و فعال‌بودن GPS حداکثر ۶ ساعت دوام می‌آورد. این ساعت از سپتامبر با قیمت ۴۰۰ دلار دردسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. افزون‌براین، گارمین در حال به‌روزرسانی ساعت‌های اسپرت Vivoactive خود با دو مدل Vivoactive 4 و Vivoactive 4S است. باتری Vivoactive 4 که ساعتی ۴۵ میلی‌متری است، در حالت Smartwatch تا ۸ روز و در حالت موسیقی با GPS فعال حداکثر ۶ ساعت دوام خواهد آورد.
ناگفته نماند باتری ساعت ۴۰ میلیم‌تری Vivoactive 4S در وضعیت Smartwatch هفت روز و در حالت موسیقی با GPS فعال حداکثر ۵ ساعت دوام می‌آورد. هر دو مدل ساعت با همان نمایشگر Transflective استفاده‌شده در سری Vivoactive 3 عرضه خواهند شد؛ نمایشگری که برخلاف مدل‌های OLED، کار با آن در زیر نورخورشید ساده است. سایر ویژگی‌های این دو مدل با ساعت هوشمند Venu یکسان است و عرضه‌ی آن‌ها در ماه جاری با قیمت ۳۵۰ دلار آغاز خواهد شد.

نقد و بررسی بازی