سفر خارجی با اتوبوس را چطور مدیریت کنیم؟

وقتی حرف از سفر به خارج از کشور می‌شود، اولین چیزی که به ذهن همه ما می‌رسد، هزینه‌های این سفر است، خصوصا با گرانی‌های اخیر دلار؛ اما با همه این گرانی‌ها هنوز هم می‌توانید به سفر به خارج از کشور فکر کنید و حتی به این سفر بروید.

سفر خارجی با اتوبوس را چطور مدیریت کنیم؟

وقتی حرف از سفر به خارج از کشور می‌شود، اولین چیزی که به ذهن همه ما می‌رسد، هزینه‌های این سفر است، خصوصا با گرانی‌های اخیر دلار؛ اما با همه این گرانی‌ها هنوز هم می‌توانید به سفر به خارج از کشور فکر کنید و حتی به این سفر بروید.

برای رفتن به یک سفر خارجی لازم نیست به کشورهای دوردست فکر کنید، کشورهای همسایه ایران نیز بسیار زیبا هستند و گزینه‌های خوبی برای سفر در اختیار شما می‌گذراند. اتوبوس نیز یکی از وسیله‌های نقلیه‌ای است که می‌توانید با آن سفری ارزان را به یک کشور خارجی همجوار ایران تجربه کنید؛ مطمئن باشید تجربه‎‌ای لذت‌بخش و به یاد ماندنی‌برایتان خواهد شد.

هزینه بلیط هواپیما یکی از اصلی‌ترین هزینه‌های سفر است، در عوض بلیط اتوبوس می‌تواند این هزینه را بسیار کاهش دهد و دغدغه شما را از بابت هزینه‌ها کم کند. البته به اتوبوس فقط برای کاهش هزینه‌ها نگاه نکنید، سفر زمینی خود مزیت‌های بسیاری دارد، شما می‌توانید از شهرهای میان راه نیز دیدن کنید و از مناظر طبیعی لذت بسیاری ببرید، فراموش نکنید که مسیر خود نیمی از لذت سفر است.

سفر با اتوبوس برای کسانی که از سفر هوایی دلهره و وحشت دارند نیز گزینه بسیار خوبی است، آرامشی که با خرید بلیط اتوبوس برای این دسته از افراد پیش خواهد آمد به نگرانی‌ها و دلهره یک سفر می‌ارزد. اگر تصمیم خود را برای یک سفر خارجی به کشورهای همسایه، با اتوبوس گرفته‌اید، می‌توانید به راحتی با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس علی بابا یک سفر جذاب و کم هزینه را تجربه کنید؛ ضمن اینکه امکانات جانبی این سایت خیالتان را از بابت آسوده می‌کند. هم اکنون امکان خرید اینترنتی بلیط اتوبوس به مقاصد آنکارا، استانبول، ترابزون ترکیه، ایروان ارمنستان، باکو، باتومی و تفلیس گرجستان، اربیل، سلیمانیه و کربلای عراق برای شما مهیا است و می‌توانید هر یک از این شهرها را برای سفر هیجان انگیز خود انتخاب کنید.

شاید با خود فکر کنید که سفر به یک کشور دیگر آن هم با اتوبوس باید سختی‌های زیادی داشته باشد، اما اینطور نیست، به آن اتوبوس‌های قدیمی و فرسوده فکر نکنید؛ اتوبوس‌های VIP که امروزه در اختیار شما هستند، امکانات زیادی در اختیار شما خواهند گذاشت که راحتی شما را در طول سفر تامین خواهد کرد. برخی از اتوبوس‌ها صندلی تخت خواب‌شو دارند که شما می‌توانید صندلی خود را هر زمان که خواستید به حالت خوابیده دربیاورید و به راحتی استراحت کنید.

البته آسایش و آرامش و امکانات اتوبوس‌های امروزی، به این معنی نیست که هیچ سختی و دشواری پیش روی شما نیست، سفر به صورت کلی سختی‌هایی دارد که سفر با اتوبوس نیز آن مشکلات و سختی‌ها را با خود دارد. شما می‌توانید با رعایت برخی نکات این سختی‌ها را به حداقل برسانید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

در هنگام خرید اینترنتی بلیط اتوبوس این امکان در اختیار شماست که شرکت‌های مسافربری بلیط اتوبوس‌های موجود برای روز و مقصد مورد نظرتان را مشاهده کنید؛ درست است که همه اتوبوس‌های پیش روی شما VIP هستند، اما از اعتبار و سابقه شرکت ارائه دهنده خدمات مسافربری نیز مطمئن شوید. می‎توانید درباره این شرکت‌ها تحقیق کنید و بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

در ادامه نکاتی را با شما مطرح می‌کنیم که با رعایت آنها، سفرتان با اتوبوس راحت‌تر خواهد شد.

صندلی مناسب

اگر بد خواب هستید حتما دقت کنید بلیط اتوبوسی را انتخاب کنید که صندلی‌های آن امکان تخت شدن داشته باشند تا بتوانید به راحتی استراحت کنید و زمان رسیدن به مقصدتان خسته نباشید.

خورد و خوراک

اغلب اتوبوس‌هایی که شما را به یک کشور دیگر می‌برند، پذیرایی دارند، اما این پذیرایی مختصر است و ممکن است برای شما کافی نباشد. ما پیشنهاد می‌کنیم تا با خود خوراکی‌هایی که می‌توانید را همراه داشته باشید تا گرسنه نمانید و مجبور هم نشوید تا از غذاهای بین راهی استفاده کنید، شاید این غذاها بعدا شما را دچار مشکل کند و سفرتان را به کام‌تان تلخ کند.

چمدان یا کیف دم دستی؟

چمدان‌تان را می‌توانید به راحتی در محلی که در اتوبوس برای چمدان‌ها تعبیه شده است، بگذارید و خیال‌تان از بابت آن راحت باشد؛ اما یادتان باشد که نمی‌توانید مدام به سراغ آن بروید و وسیله‌ای که نیاز دارید را از داخل آن بردارید. پس بهتر است یک ساک دستی کوچک همراه خود داخل اتوبوس ببرید و وسایلی که ممکن است در طول مسیر به آن احتیاج پیدا کنید را داخل آن بگذارید. مراقب این ساک دستی‌تان باشید، زمان‌های توقف اتوبوس که پیاده می‌شوید تا قدمی بزنید یا به سرویس بهداشتی می‌روید، آن را داخل اتوبوس تنها نگذارید، احتیاط شرط عقل است. شاید بهتر باشد لوازم ارزشمند و قیمتی خود را اصولا در این ساک نگذارید و محلی امن‌تر برای آن بیابید.

وسایل خواب

وسایل خواب خود را نیز فراموش نکنید، اگر عادت دارید هنگام خواب حتما چیزی روی خود بیندازید، یک پتوی کوچک مسافرتی همراه خود داشته باشید، یا مثلا بالشت‌تان را فراموش نکنید، هر چیزی که فکر می‌کنید به آسایش شما در طول مسیر کمک بیش‌تری می‌کند را از خود مضایقه نکنید. شاید به همراه داشتن هدفون نیز به کارتان بیاید، خصوصا زمانی که مسافر کناری شما قصد دارد با صدای بلند با تلفن همراهش صحبت کند. با رعایت همین نکات ساده، سفر با اتوبوس می‌تواند در کنار کاهش دادن هزینه‌ها و تماشای مناظر طبیعی مسیر، لذت و آرامش را نیز به شما هدیه دهد.

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه