رپورتاژ آگهی؛

چگونه برد مایکروفر را تعمیر کنیم

نتیجه ی زندگی مدرن وارد شدن وسایل و لوازم جدیدتر برای کیفیت زندگی ماشینی ماست.

چگونه برد مایکروفر را تعمیر کنیم

 مایکروفر از وسایل مدرنی است که در دل آشپزخانه ها جا باز کرده است ،تا سریعتر ما را به خواسته هایمان در پخت و پز برساند .
تمام دستوراتی که ما به مایکروفر می دهیم بوسیله ی قطعه ای بنام برد مایکروفر است که به قسمت های دیگر ارسال می شود. تعمیر برد مایکروفر از کارهای تخصصی و به دلیل اهمیت و حساسیت این قطعه است

با سرویس برتر همراه باشید تا بیشتر با برد الکترونیکی مایکروفر آشنا شوید

تعمیر برد مایکروفر

مگنترون نام هسته ی اصلی مایکروفر است که برد مایکروفر آن را کنترل می کند. اگر برای تاچ و برد کنترل مایکروفر مشکلی پیش بیاید و خراب شوند ، مسلما دستگاه نمی تواند کار خود را بخوبی انجام دهد و یا  دستورات را ناقص ارسال می کند . ویا حتی ممکن است دستوری را نتواند ارسال کند.در تعمیر برد مایکروفر شما را با مشکلاتی که برای برد پیش می آید آشنا می کنیم تا اگر توانستید خود آن را تعمیر کنید.
اگر برد مایکروفر شما دچار اشکال شد ممکن است از دلایل زیر باشد.

سوئیچ غشایی

استفاده مکرر و مداوم در گذشت زمان باعث پوسیدن و از بین رفتن سوئیچ غشایی که قطعه ای از مایکروفر است و دارای دولایه با جنس پلاستیک میالار است، می شود. این قطعه یک رساناست وبه صورت دو لایه روبروی هم قرار گرفته اند. با لمس کلید صفحه مایکروفر با هم تماس پیدا می کنند و مدار الکتریکی را کامل و سیگنال مورد نظر را به قسمت کنترل می فرستند.
برای تعمیر این قطعه از برد مایکروفر، با خارج کردن دوشاخه دستگاه از برق شروع می کنیم. جعبه یا قاب مایکروفر را بردارید.ابتدا پیچ های آن را باز کنید تا بتوانید به راحتی آن را بردارید. سوئیچ غشایی را می توانید معمولا کنار کنترل پنل پیدا کنید. با تسمه ای سوئیچ به کنترل پنل متصل است. تسمه را حتما بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد. اگر مشکل از تسمه بود باید آن را عوض کنید.
حالا زمان آن است که نمودار الکتریکی را امتحان کنید. این بررسی برای سوئیچ غشایی است. با استفاده از یک مولتی متر این کار را انجام دهید.کلیدهای قرار گرفته روی صفحه لمسی باید چند اهم دارای مقاومت داشته باشند.

برد کنترل

اگر صفحه ی مایکروفر روشن است اما کلیدها کار نمی کنند . احتمال اینکه برد کنترل دستگاه دچار اشکال شده باشد  وجود دارد. برد مایکروفر با سیگنالی پایین دستورات داده شده را به قسمت های مشخص شده ی مورد نظر برای گرم کردن غذا می فرستد.
اگر مشکل از سوئیچ غشا و لایه های آن نباشد و تمام اتصالات موجود در برد کنترل سالم به نظر می آیند، می تواند مشکل از برد باشد که نمی تواند دستورات را به خوبی به تمام قسمت ها بفرستد. نیاز است که برد مایکروفر خود راتعمیر یا تعویض کنید.
برای تعویض یا تعمیر برد کنترل مایکروفر ، هنگامی که برق را از دستگاه قطع کردید و جعبه مایکروفر را برداشتید، مونتاژ کنترل را از جای خود باز کنید و اتصالات مربوط به آن را قطع کنید. برای تعمیر برد کنترل مایکروفر حتما از یک تعمیرکار متخصص  در این زمینه کمک بخواهید.
تعمیر برد الکتریکی مایکروفر بخاطر عملکرد و حساسیتش و احتمال خراب شدن دوباره آن که نتواند مانند قبل بخوبی کار کند معمولا بصرفه نیست. بهتر است آن را تعویض کنید

این مقاله توسط کارشناسان متخصص تعمیر مایکروفر سامسونگ ، تعمیر مایکروفر ال جی ، تعمیر ماکروفر دوو و تعمیر ماکروفر پاناسونیک تهیه و انتشار یافته است

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه