هواوی نیمی از بازار موبایل چین را در اختیار گرفت

گزارش‌ها حاکیست که هواوی موفق شده است در سه ماهه سوم سال جاری میلادی تقریبا نیمی از بازار موبایل چین را به خود اختصاص دهد.

هواوی نیمی از بازار موبایل چین را در اختیار گرفت

گزارش‌ها حاکیست که هواوی موفق شده است در سه ماهه سوم سال جاری میلادی تقریبا نیمی از بازار موبایل چین را به خود اختصاص دهد.

به نظر میرسد تحریم‌های دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا علیه هواوی چندان هم به ضرر این شرکت چینی تمام نشد و موجب شد بسیاری از کاربران و مصرف کنندگان چینی به منظور مقابله به مثل با تحریم و محدودیت‌های خصمانه آمریکا، به جای خریداری محصولات شرکت‌های آمریکایی همچون اپل، به استفاده و خریداری از گوشی و گجت های هوشمند چینی همچون هواوی روی آوردند و همین موجب شد که این غول تکنولوژی بتواند در سه ماهه سوم ۲۰۱۹ میلادی ۴۲ درصد از بازار چین را تصاحب کند و سهم خود را در این بازار بزرگ و مهم به نصف برساند.

بر اساس گزارش cnbc، هواوی در این بازه زمانی توانست ۴۱.۵ میلیون دستگاه گوشی را در بازار چین به فروش برساند و بدین ترتیب سهم خود را به ۴۲ درصد برساند.

بر اساس اطلاعات و آمارهای منتشر شده از سوی کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی کانالیز، میزان فروش و عرضه گوشی‌های هوشمند در سومین فصل از سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو سوم افزایش پیدا کرده است.

هواوی در حال حاضر دومین تولیدکننده بزرگ موبایل در جهان به شمار می‌رود که در جایگاه بعد از سامسونگ و قبل از اپل قرار دارد و علاوه بر تولید و عرضه گوشی‌های موبایل، در زمینه توسعه زیرساخت‌های مربوط به شبکه‌های مخابراتی و اینترنتی فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.

هواوی که بدون شک بزرگترین اپراتور مخابراتی و توسعه دهنده تجهیزات اینترنتی در جهان به شمار می‌رود، در کشورهای متعددی اقدام به ارائه خدمات و توسعه تجهیزات لازم برای برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G کرده اما با توجه به اعمال تحریم‌های جدید از سوی کاخ سفید و تلاش دولت آمریکا برای متقاعد کردن متحدانش همچون کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از کشورهای اروپایی همچون انگلستان، هلند و آلمان، با مشکلات متعددی در خصوص فروش محصولات، گوشی‌های هوشمند و همچنین نصب و راه اندازی تجهیزات و زیرساخت‌های مربوط به شبکه ۵G مواجه شده است.

بدون شک مشکلات و کشمکش‌های دولت آمریکا با هواوی از جنجال‌برانگیزترین و خبرسازترین اتفاقات سال ۲۰۱۸ میلادی بود که به نظر می‌رسد به این زودی تمام نخواهد شد. هواوی که بزرگترین تولیدکننده و توسعه‌دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه‌کننده موبایل در جهان محسوب می‌شود، پیش از این نیز در طول یک سال اخیر از سوی دولت ترامپ تحت فشارهای سیاسی و تجاری زیادی قرار گرفته بود و نگرانی‌های امنیتی خود را به سایر کشورهای هم پیمان آمریکا نظیر استرالیا، نیوزلند، کانادا، ژاپن و بریتانیا منتقل کرده بود تا آن‌ها نیز به همکاری با این شرکت چینی خاتمه بخشند که بدین ترتیب بتواند در ادامه جنگ تجاری با چین، ضربه مهلکی بر اقتصاد این کشور پهناور وارد کند و به عقیده بسیاری از تحلیلگران، جلوی رشد سرسام‌آور و شکوفایی سریع اقتصادی غول‌های تکنولوژی چینی را بگیرد.

با اینکه دولت چین و شرکت هواوی همه این اتهامات و نگرانی‌های امنیتی را بارها رد و تکذیب کردند، به نظر می‌رسد که نگرانی در مورد جاسوسی از اطلاعات کاربران در کشورهای مختلف علیه این اپراتورهای مخابراتی همچنان وجود دارد.