اپراتورهای ارائه‌‌دهنده خدمات و محتوای الکترونیکی راه‌اندازی می‌‌شوند

عضو هیأت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: با هدف تسریع در دستیابی به اهداف شبکه ملی اطلاعات عنوان و مجری پروژه‌های «دولت الکترونیکی و همراه» و «۱۰ برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب‌وکار دیجیتالی» تغییر یافت.

اپراتورهای ارائه‌‌دهنده خدمات و محتوای الکترونیکی راه‌اندازی می‌‌شوند

خسرو سلجوقی مدیر پروژه ده برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب‌وکار دیجیتالی با مشارکت حداکثری بخش خصوصی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، اظهارداشت: بخش خدمات و محتوا از عناصر اصلی شبکه ملی اطلاعات است و در این راستا پروژه ده برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب‌وکار دیجیتالی در سال 95 با مدیریت من آغاز شد و در سال جاری با تغییر عنوان به آقای جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران سپرده شد.

وی افزود: عنوان پروژه جدید «ایجاد اپراتورها/شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات و محتوای الکترونیکی» و «توسعه زیرساخت و محتوای بومی» نامیده شده است.

عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: برای تدوین منشور پروژه و برنامه اجرایی از تجربه و عملکرد پروژه دو برابر کردن استفاده خواهد شد که در هفته آینده پیش‌نویس منشور پروژه تهیه و برای کسب نظر و تایید به سازمان برنامه ‌و بودجه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال خواهد شد.

سلجوقی تاکید کرد: این تغییر تحول در عنوان و تعیین مسئول در سطح معاون وزیر در راستای اهمیت پروژه و ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت سازمان فناوری اطلاعات ایران و سایر دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی برای تسریع در دستیابی به شبکه ملی اطلاعات انجام ‌شده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا عنوان پروژه «دولت الکترونیکی و همراه» نیز به «ارائه 100 درصد خدمات دولت به‌ صورت الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات با استفاده از ظرفیت توسعه‌ای دستگاه‌های تابعه خود با مشارکت حداکثری بخش غیردولتی با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور» تغییر کرد که از این پس با تمرکز بیشتر روی ارائه خدمات و هدف 100 درصدی تعیین خدمات دولت، دستیابی به اهداف شبکه ملی اطلاعات تسریع می‌شود.

وی افزود: آقای جهانگرد به‌ عنوان مدیر این پروژه نیز تعیین شده اند که با تعیین معاون وزیر به عنوان مدیر هر دو پروژه، موفقیت‌های بیشتر در دولت دوازدهم در موضوع شبکه ملی اطلاعات امید می‌رود.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه