فیسبوک از تصویر پروفایلتان هم محافظت می کند

فیس‌بوک، ابزارهایی ارائه می‌دهد که با کمک آنها می‌توانید از عکس پروفایل خود در برابر سوءاستفاده‌های احتمالی محافظت کنید.

فیسبوک از تصویر پروفایلتان هم محافظت می کند

اگر تاکنون نگران این بودید که عکس پروفایل فیس‌بوک شما دانلود شده و توسط سایر کاربران مورد سوء استفاده قرار گیرد، حتماً از آشنایی با قابلیت‌های جدیدی که این غول شبکه اجتماعی، برای محافظت از عکس پروفایل شما ارائه داده است، خوشحال خواهید شد.
این ابزارها به تازگی و با چشم‌اندازی به سوی پیشرفت‌های گسترده‌تر و فعلاً در کشور هند راه‌اندازی شد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، به طور خلاصه، برخی از کاربران فیس‌بوک، به تازگی یک راهنما را می‌بینند که به آنها کمک می‌کند تا گارد تصویر پروفایل خود را فعال کنند.
در حال حاضر، هر کسی می‌تواند تصویر پروفایل افراد را از فیس‌بوک دانلود کرده یا به اشتراک بگذارد اما با فعال شدن این قابلیت، دیگر چنین مشکلی وجود نخواهد داشت.

همچنین فیس‌بوک اقداماتی را جهت ممانعت از اسکرین شات گرفتن دنبال کرده است که البته این قابلیت به خاطر محدودیت‌هایی که در برخی از پلتفرم‌ها وجود دارد، در حال حاضر صرفاً روی دستگاه‌های اندروید فعال است و دوستان غیرفیس‌بوکی دیگر قادر نخواهند بود که افراد از جمله خودشان را در تصویر پروفایل شما، برچسب‌گذاری (تگ) نمایند.

تصاویر پروفایل که برای آنها حفاظ قرار داده شده است، یک حاشیه و سپر آبی دارد که این بیانگر آن است که از این تصویر محافظت می‌شود.
کاربران فیس‌بوک، می‌توانند جلوه‌های طراحی خاصی را اضافه کنند که این کار به ظاهر جلوی افراد را برای سرقت تصاویر می‌گیرد.

آراتی سومان، مدیر تولید فیس‌بوک در یک پست وبلاگی بیان کرد: «بر اساس تست‌های مقدماتی، ما آموخته‌ایم که وقتی کسی یک لایه طراحی اضافی به تصویر پروفایل خود اضافه می‌کند، میزان دانلود و کپی این تصویر، 75 درصد کمتر می‌شود.»

واقعاً مشخص نیست که چرا با افزودن این لایه، تمایل به کپی و برداشتن این تصویر کم می‌شود. سومان در ادامه صحبت‌های خود افزود: «اگر کسی شک دارد که تصویری که این طرح‌ها به آن اضافه شده است، مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند این موضوع را به فیس‌بوک گزارش دهد.»

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه