سورس کد ویندوز 10 لو رفت !

اتفاقی که اوایل هفته پیش رخ داد و خبر خوشایندی راجع به بهترین نسخه سیستم عامل مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به همراه نداشت، گویا قرار است به یک فاجعه بدل شود! سورس کد های Windows 10 که شامل درایور های و لایسنس های سخت افزازی شامل بخش هایی مثل USB، حافظه های ذخیره سازی و WiFi می باشد با حجمی حدود ۳۲۲ ترابایت بر روی یک FTPP رایگان در اختیار عموم قرار گرفت!

سورس کد ویندوز 10 لو رفت !

وقتی حرف از امنیت می‌شود باید بدانیم که داریم از چه چیزی صحبت می‌کنیم، متاسفانه با سهل انگاری‌هایی ساده اتفاقاتی رخ می‌دهد که واقعا توانایی حل و فصل آن‌ها ابدا آسان نیست!

اتفاقی که اوایل هفته پیش رخ داد، خبر خوشایندی راجع به بهترین نسخه سیستم عامل مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به همراه نداشت، و گویا قرار است به یک فاجعه بدل شود! سورس کد های Windows 10 که شامل درایور‌های و لایسنس‌های سخت افزازی شامل بخش‌هایی مثل USB، حافظه‌های ذخیره سازی و  WiFi می‌باشد با حجمی حدود ۳۲ ترابایت بر روی یک FTP رایگان در اختیار عموم قرار گرفت!

در ابتدا گمان می‌رفت که کد‌های منتشر شده مربوط به سورس ویندوزی جدید و منتشر نشده است، در ادامه متوجه شدیم که سورس کد قابل دسترس دقیقا مربوط به ویندوز ۱۰ کنونی و در حال استفاده توسط هزاران کاربر می‌باشد و این مهم توسط خود مایکروسافت هم تایید شد!

انتشار اطلاعات و کد سورس‌های اینچنینی اخطاری مهم برای مایکروسافت است و خواهد توانست تمامی سیستم‌های امنیتی این شرکت پولدار را زیر سوال ببرد! در حالی که این سورس کد از FTP فوق الذکر حذف شد نمی‌توان از این پس روی امنیت ویندوز ۱۰ خاطر جمع بود و امکان هر گونه سوء استفاده از سوی هکر‌ها در این سیستم عامل قابل پیش بینی است!

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه