چگونه بلیط هواپیما را چک کنیم

شاید این اتفاق شوکه‌کننده برای شما هم افتاده باشد که وقتی به فرودگاه می‌روید، مسئول بررسی بلیط‌ها به شما بگوید که هیچ صندلی به نام شما رزرو نشده است! متاسفانه این مسئله هر از گاهی برای افرادی اتفاق می‌افتد و بعد از رخ دادن آن، کار خاصی از دست فرد ساخته نیست و تمام برنامه‌های پرواز و سفر او به هم می‌ریزند.

چگونه بلیط هواپیما را چک کنیم

شاید این اتفاق شوکه‌کننده برای شما هم افتاده باشد که وقتی به فرودگاه می‌روید، مسئول بررسی بلیط‌ها به شما بگوید که هیچ صندلی به نام شما رزرو نشده است! متاسفانه این مسئله هر از گاهی برای افرادی اتفاق می‌افتد و بعد از رخ دادن آن، کار خاصی از دست فرد ساخته نیست و تمام برنامه‌های پرواز و سفر او به هم می‌ریزند. این اتفاق معمولا برای افرادی می‌افتد که بلیط خود را از مراکز غیرمتعبر خریداری کرده‌اند و پس از خرید هم صحت آن را چک نکرده‌اند. پیشگیری از رخ دادن چنین مسئله ناخوشایندی بسیار ساده است. برای مثال، تا به حال پیش نیامده افرادی که به خرید بلیط هواپیما در علی بابا اقدام کرده‌اند، چنین جمله‌ای را از مسئول بررسی بلیط‌های فرودگاه بشوند. پس اعتبار مرکزی که از آن خرید می‌کنید از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است. در این مطلب قصد داریم به نحوه چک کردن بلیط هواپیما و اطمینان از درستی آن و همچنین جلوگیری از خرید بلیط‌های غیرمعتبر بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

از مراکز معتبر خرید کنید

این روزها موبایل همه ما پر شده از پیام‌های تبلیغاتی شرکت‌های بی نام و نشان که مدعی هستند بلیط هواپیما را با قیمتی باورنکردنی به ما ارائه می‌دهند. خرید بلیط هواپیما با قیمتی مناسب برای همه مسئله جذابی است، ولی خرید آن از مراکز غیرمعتبر می‌تواند منجر به اتفاق‌های جبران‌ناپذیری شود. پس به سراغ مراکز معتبر بروید و مطمئن باشید چنین مراکزی جواب اطمینان شما را با خدمات درخور و قیمت‌های مناسب خواهند داد. مثلا خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی در علی بابا امکان‌پذیر است. فقط کافی است سری به وبسایت یا اپلیکیشن علی بابا بزنید و به صفحه خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی بروید. در آنجا می‌توانید لیست کاملی از پروازها را ببینید که توسط ایرلاین‌های معتبر ارائه شده‌اند و سپس با اطمینان کامل از درستی بلیط، خرید خود را انجام دهید.

بلیط خود را اینترنتی چک کنید

روش کاملا مطمئن و اطمینان‌بخش دیگری که برای چک کردن درستی بلیط هواپیما وجود دارد، مراجعه به سایت سازمان هواپیمایی کشوری است. با مراجعه به این وبسایت می‌توانید لیست تمام ایرلاین‌ها را ببینید و با کلیک بر روی ایرلاین مورد نظر، وارد صفحه اعتبارسنجی بلیط آن ایرلاین خواهید شد. در آن صفحه می‌توانید با وارد کردن اطلاعاتی مانند کد رزرو و نام خانوادگی، اطلاعات کامل بلیط خود مانند نام مسافر، شماره پرواز، تاریخ رفت، شماره بلیت، مبدا، مقصد و وضعیت بلیط خود را مشاهده کنید. فرقی نمی‌کند بلیط هواپیما در علی بابا خریداری شده باشد یا جای دیگر؛ استفاده از این روش برای چک کردن درستی بلیط‌های تمام هواپیماها و تمام ایرلاین‌ها معتبر است. چون تمام ایرلاین‌های ایران تحت نظر سازمان هواپیمایی کشوری هستند و تائید این سامانه به معنای معتبر بودن بلیط شما است.

بلیط لحظه آخری را با تحقیق خریداری کنید

اگر بنا به هر دلیلی تصمیم به خرید بلیط لحظه آخری و چارتری دارید، قبل از خرید حتما درباره پلتفرمی که بلیط را ارائه می‌دهد تحقیق کنید. بارها دیده شده که افراد زیادی فقط به خاطر ارزان‌تر بودن بلیط و چارتری بودن آن، اقدام به خرید از مراکز نامعتبر کرده‌اند و هنگام مراجعه به فرودگاه متوجه شده‌اند که در هواپیما هیچ صندلی به نام آنها وجود ندارد. فراموش نکنید که قبل از خرید بلیط، به طور اینترنتی درمورد شرکتی که قصد خرید از آن دارید تحقیق کنید و حتما نظرات افرادی که قبلا از آن شرکت بلیط خریده‌اند را بخوانید. مثلا نظر افرادی که قبلا بلیط هواپیما در علی بابا را خریده‌اند بخوانید و با این کار، مطمئن خواهید شد که تا به حال هیچ بلیط نامعتبری از سمت این شرکت ارائه نشده است. البته می‌توانید از دوستان و آشنایان خود هم تحقیق کنید و از پیشنهادات آنها در مورد مراکز معتبر خرید بلیط هواپیما استفاده کنید.

چگونه بلیط هواپیما را چک کنیم

با خیال راحت سوار هواپیما شوید!

از قدیم گفته‌اند که پیشگیری بهتر از درمان است. اینکه قبل از رفتن به فرودگاه درستی بلیط خود را چک کنید، کار بسیار منطقی و درستی است. حتی بهتر است پس از صادر شدن بلیط خود توسط شرکت، درستی آن را از روش‌های گفته شده مورد بررسی قرار دهید. البته باز هم توصیه می‌کنیم از مراکز معتبری بلیط بخرید که لیست کاملی از ایرلاین‌ها و پروازها را به شما ارائه می‌دهند. خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی در علی بابا این امکان را برای شما فراهم می‌کند که هم به تمام پروازهای موجود دسترسی داشته باشید و هم مطمئن باشید که از معتبرترین ایرلاین‌ها خرید خود را انجام می‌دهید. در این صورت باز هم می‌توانید صحت بلیط خود را از طریق وبسایت هواپیمایی کشوری بررسی کنید و مطمئن شوید که خرید از علی بابا چیزی جز اطمینان برای شما به همراه ندارد.

فراموش نکنید که نظرات خود در زمینه چک کردن درستی بلیط هواپیما را با ما در میان بگذارید. آیا شما تجربه خرید بلیط هواپیما در علی بابا را دارید؟ این تجربه برای شما چطور بوده است؟

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه