موتور جستجوی مشاغل ایرانی معرفی شد

کاران به عنوان یک پلتفرم هوشمند کار و استخدام، موتور جستجوی مشاغل ایرانی را معرفی کرد.

موتور جستجوی مشاغل ایرانی معرفی شد

کاران به عنوان یک پلتفرم هوشمند کار و استخدام، موتور جستجوی مشاغل ایرانی را معرفی کرد.

به گزارش عصر ارتباط، اولین نشست خبری کاران با حضور مدیران این استارت‌آپ، خبرنگاران و رسانه‌های حوزه فناوری اطلاعات و کار و اشتغال برگزار شد.

 در این نشست، مدیران کاران ضمن اشاره به آمار و مشکلات بازار کار و استخدام ایران، به معرفی این استارت‌آپ و محصولات آن همچون سامانه هوشمند جستجوی فرصت‌های شغلی، آنالیز بازار کار ایران و ارایه انواع خدمات جذب و استخدام برای کسب و کارها پرداختند.

بهناز آریا، قائم‌مقام گروه شرکت‌های کهکشان به عنوان سرمایه‌گذار استارت‌آپ کاران با اشاره به جدیدترین آمار بیکاری در کشور گفت: مطابق جدیدترین آمار مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در سال 98، حدود 10.5 درصد از جمعيت فعال کشور اعلام شده است که این رقم، جمعیتی حدود3 میلیون نفر بیکار را در بر می‌گیرد. با این حال آمار غیررسمی از وجود 10میلیون نفر بیکار در کشورمان خبر می‌دهد.

آریا در این خصوص ادامه داد: براساس همین آمار، در حال حاضر 60 درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بیکار هستند که جمعیتی حدود ۶.۷ میلیون نفر را در بر می‌گیرد. این در حالی است که سالانه ۸۰۰ هزار نفر نیروی جدید جویای کار به آمار بیکاران کشور افزوده و وارد بازار کار می‌شوند.

به گفته قائم‌مقام گروه شرکت‌های کهکشان، طبق آخرین گزارشی که مرکز آمار ارایه کرده در بین رشته‌های تحصیلی، بیشترین نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان به ترتیب مربوط به گروه‌های معماری و ساختمان با 26.1، هنر 24.5 درصد، علوم زیستی و رشته‌های مرتبط 24.1 درصد، فرآوری و ساخت 23.5 درصد و فناوری اطلاعات و ارتباطات 22.8 درصد است. همچنین کمترین نرخ بیکاری مربوط به گروه خدمات امنیتی با 4.4 درصد است.

آریا در بخش دیگری از این نشست خبری به چالش‌های بازار کار و استخدام و مشکلات کارفرمایان و کارجویان اشاره کرد و گفت: آمار بیکاری در کشور در حالی رو به افزایش است که کمبود منابع انسانی متخصص، یکی از بزرگترین مشکلات کارفرمایان و صاحبان کسب و کارها محسوب می‌شود.

علاوه براینکه رشته‌های دانشگاهی با مشاغل موردنیاز بازار کار هماهنگ نیست، تاکنون هیچ بستر جامع و تخصصی برای برقراری ارتباط میان همه کارجویان و کارفرمایان در کشور وجود نداشته است.

او به مشکلات کارجویان برای ورود به بازار کار اشاره کرد و افزود:بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها هم مانند اغلب کارجویان، با شیوه‌های صحیح یافتن شغل مناسب، دانش و مهارت‌های لازم آن شغل آشنا نیستند و دقیقا نمی‌دانند برای یک استخدام موفق باید به چه مرجعی مراجعه کرد.

وی گفت: مطابق جدیدترین آمار موسسه تحقیقاتی IBIBSWorld، در حال حاضر گردش مالی صنعت استخدام در کل جهان به صورت سالیانه رقمی بالغ بر 500 میلیارد دلار است که سهم سالیانه ایران از این رقم، حدود 5 میلیارد دلار برآورد شده است. با وجود این ارقام تا به امروز هیچ‌گاه در کشورمان به موضوع کار و استخدام به چشم یک صنعت نگاه نشده است. درواقع تاکنون مرجع تخصصی کار و استخدامی که بتواند پاسخ‌گوی نیاز شغلی همه افراد با هر سطح از مهارت و سن باشد، وجود نداشته است.

به گفته آریا، اغلب سایت‌های کاریابی هم در این زمینه نمی‌توانند پاسخگوی نیاز تمام طیف‌های جامعه باشند. حتی برخی از این سایت‌ها، اصلا نگاه تخصصی به موضوع استخدام ندارند و اغلب کارجویان بعد از ثبت رزومه رها می‌شوند.

او درباره چالش‌های کارفرمایان برای جذب و استخدام گفت: حتی دربسیاری از موارد این کارفرمایان با تکنیک‌های صحیح جذب و استخدام و شرح دقیق وظایف هر شغل آشنا نیستند. این موضوعی است که سایت‌ها و مراکز کاریابی تاکنون به آن توجهی نشان نداده‌اند و تحقیقات ما نشان داده یکی از بزرگترین معضلات مدیران و صاحبان کسب و کارها به عنوان کارفرما این است که نمی‌دانند برای جذب و استخدام، افراد متخصص را از کجا و از طریق چه شبکه‌هایی پیدا کنند.

قائم مقام گروه شرکت های کهکشان به عنوان سرمایه‌گذار کاران، به راهکارها و خدمات این استارت‌آپ در بازار کار و استخدام کشورمان اشاره کرد و افزود: کاران به عنوان پلتفرم تخصصی کار و استخدام و با شناسایی دقیق نیازها و آمار فضای اشتغال ایران، آغاز به کار کرده است تا بتواند کارجویان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کارفرمایان متصل کند.

آریا درباره تیم کاران و محصولات و خدمات آن گفت: استار‌ت‌آپ کاران برای اولین بار در یک ترکیب کارآمد با هدف پاسخگویی به نیازهای صنعت استخدام در کشورمان آغاز به کار کرده فعالیت خود را شروع کرده است.

کاران اولین موتور جستجوی مشاغل ایرانی

زهرا باقری، مدیر استارت‌آپ کاران در این نشست، با اشاره به محصولات و خدمات کاران گفت: پلتفرم هوشمند کاران با آدرس karan.ir به همراه اپلیکیشن موبایل آن موفق شده ارتباط میان کارفرمایان و کارجویان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم کند.

باقری درخصوص راه‌اندازی اولین موتور جستجوی مشاغل ایرانی در پلتفرم هوشمند کاران ادامه داد: به کمک موتور جستجوی مشاغل کاران، کاربران می‌توانند در سایت کاران تمام فرصت‌های استخدامی برای هر شغل را به صورت یکجا از سراسر وب مشاهده کنند.

به گفته باقری، در حال حاضر سایت‌های کاریابی گوناگونی در سطح جهان، به عنوان پلتفرم انتشار آگهی فعالیت می‌کنند اما تنها یک سایت پربازدید و تخصصی مانند indeed موفق شده یک موتور جستجوی مشاغل راه‌اندازی کند. ارزش این کسب و کار به واسطه این موتور جستجو به یک میلیارد دلار رسیده است.

او درخصوص توانایی کاران برای کمک به حل مشکل استخدام ادامه داد: بانک بزرگ رزومه هزاران کارجو در کنار شبکه گسترده ارتباطی متخصصان ما با کسب و کارها و صنایع گوناگون، باعث شده تا به امروز صدها نفر از کارجویان بتوانند در بهترین و مناسب‌ترین فرصت‌های شغلی استخدام شوند.

به گفته مدیر استارت‌آپ کاران، در کنار این خدمات، تکنولوژی هوش مصنوعی "جمع‌آوری و آنالیز اطلاعات بازار کار و استخدام ایران"محصولی دانش‌بنیان از سامانه کاران است با رویکردی ملی تولید شده و آماده است تا هر زمان اطلاعات موردنیاز سیاست‌گذاران و دولتمردان را برای اتخاذ تصمیم‌های کلان در این حوزه ارایه کند.

باقری همچنین به امکانات پلتفرم هوشمند کاران برای کارفرمایان گفت: تمام مدیران کسب و کارها و سازمان‌ها و حتی صنوف به عنوان کارفرما می‌توانند با صرف کمترین هزینه، به سادگی از سرویس‌های هوشمند ثبت آگهی استخدامی کاران استفاده کرده و رزومه مناسب‌ترین افراد را دریافت کنند.

باقری در تشریح نقاط قوت کاران با سایر پلت‌فرم و سایت‌های کاریابی گفت: مهمترین مهم وجه تمایز کاران، برخورداری از پلتفرم هوشمند جستجوی تمام آگهی‌های استخدامی برای همه مشاغل است. 

او همچنین به تشکیل تیم data science در کاران اشاره کرد و ادامه داد : به کمک دانش فنی تیم data science  کاران موفق شده از تکنولوژی هوش مصنوعی برای پردازش زبان طبیعی و متن‌کاوی در بررسی رزومه‌ها و آگهی‌های استخدام استفاده کند که این موضوع باعث می‌شود رزومه‌ها مطابق با درخواست کارفرما به صورت هوشمند به وی پیشنهاد شوند و از طریق همین تکنولوژی و با تمرکز روی محتوای منتشر شده در آگهی‌های استخدامی، می‌توانیم به آمار و نتایج بسیار جالبی درباره بازار کار و استخدام ایران برسیم؛ آماری که تاکنون به صورت جامع درباره صنعت استخدام کشورمان وجود نداشته است.

باقری در رابطه با سرویس‌های کاران ویژه کارجویان ادامه داد: مخاطبان کارجویی کاران تمام متقاضیان جویای کار در سنین و طیف‌های مختلفی شغلی هستند؛کاران موفق شده است با سرویس‌های مختلفی همچون "اپلیکیشن کاران"،"رزومه‌ساز هوشمند"، "به من خبر بده"، "ویدیو رزومه" و"آماده به کار" به کارجویان کمک کند تا به سرعت و به راحتی از تمام فرصت‌های استخدامی مناسب خود مطلع شده و برای استخدام درخواست همکاری ارسال کنند.

باقری در بخش دیگری از صحبت‌هایش به رسانه تخصصی کار و استخدام کاران اشاره کرد و گفت: مجله خبری کاران، به عنوان یک رسانه آنلاین، بخش دیگری از زیست بوم کار و استخدام ماست که با نگاهی متفاوت به جریان خبری صنعت استخدام راه‌اندازی شده است. هدف این مجله خبری، آموزش و انتقال دانش و تجربیات و کمک به فرهنگ‌سازی صحیح در حوزه کار و استخدام است.

او درارتباط با محتوای مجله خبری کاران ادامه داد: مجله خبری کاران از 4 بخش مقالات با محوریت آموزش در حوزه کار و استخدام برای کارجویان و کارفرمایان، اخبار ایران و جهان در حوزه منابع انسانی و استخدام، معرفی جامع مشاغل موجود در ایران و گفتگو با مدیران کسب و کارها و متخصصان منابع انسانی برای انتقال تجربیات و شناسایی چالش‌های این حوزه است.

به گفته باقری، در رسانه تخصصی کار و استخدام کاران برای اولین با مدیران ارشد کسب و کارها و مسوولان منابع انسانی به صورت ویژه درباره موضوع منابع انسانی گفتگو شده است. این مصاحبه‌ها و گزارش‌های تخصصی، بستر مناسبی برای انتقال دانش میان مدیران این حوزه را فراهم کرده است.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه