جاذبه های تفلیس در نوروز 99

خرید بلیط هواپیما تفلیس و سفر به این شهر که عنوان بزرگترین شهر گرجستان را دارد در میان ایرانیان محبوب است. تفلیس که پایتخت گرجستان است در ایام توروز میزبان بسیاری از هم وطنانمان است. در این مقاله به بررسی سفر به شهر زیبای تفلیس می پردازیم.

جاذبه های تفلیس در نوروز 99

خرید بلیط هواپیما تفلیس و سفر به این شهر که عنوان بزرگترین شهر گرجستان را دارد در میان ایرانیان محبوب است. تفلیس که پایتخت گرجستان است در ایام توروز میزبان بسیاری از هم وطنانمان است. در این مقاله به بررسی سفر به شهر زیبای تفلیس می پردازیم.

چرا به تفلیس سفر کنیم؟

جاذبه های تفلیس در نوروز 99

تفلیس شهری با مردمانی صلح جوست و هم بستگی در بین مردمان با ادیان مختلف دیده می شود. در تفلیس شاهد ساخت مساجد و کلیساها در کنار هم هستیم. علاوه بر آن مردم گرجستان به شدت خون گرم و مهمان نواز هستند و هر کردشگری که به تفلیس رفته است از رفتار خوب و خوشایند این مردم لذت برده است. شما در تور تفلیس می توانید شهری مدرن و تاریخی را یکجا ببینید! زیبایی های این شهر می تواند یک سفر ایده آل نوروزی را رغم زند و مقصدی عالی برای نوروز 99 شما باشد.

قدمت شهر تفلیس به قرن پنجم میلادی می رسد. تفلیس به دلیل داشتن چشمه های آب گرم مورد توجه خاندان سلطنتی و امپراطوری ایبری بوده است به طوریکه پادشاهان این منطقه را عموما به عنوان پایتهت فرمانروایی خود برمیگزیدند. بنابراین این شهر آثار تاریخی جذابی دارد که می تواند گرشگران زیادی را راضی و بهت زده کند!

مدارک مورد نیاز سفر به گرجستان

برای تور تفلیس نیز مانند تور استانبول نیاز به دریافت ویزا نمی باشد. برای سفر به تفلیس اگر مدت زمان سفرتان کمتر از 45 روز باشد نیازی به ویزا نیست اما در صورت اقامت بیشتر باید ویزا تهیه کنید. فراموش نکیند اگر مدت زمان بیشتری بمانید جریمه شده و مبلغ 180 دلار باید بپردازید. برای جلوگیری از پرداخت جریمه می توانید درخواست ویزای مجدد را قبل از اتمام مدت زمان اقامتتان بدهید. فراموش نکنید پاسپورت برای سفر به گرجستان الزامی است.

جاذبه های تفلیس در نوروز 99

هزینه های اقامت در تفلیس

در تفلیس با توجه به اینکه هر ساله همایش های متفاوتی برگزار می شود و همچنین مکانی توریستی است، انواع هتل و هاستل با قیمت های متفاوت ساخته شده است. پیشنهاد می شود بعد از خرید بلیط هواپیما و قبل از رسیدن به تفلیس محل اقامتتان را نیز تهیه کنید.

هاستل ها در تفلیس قیمتی بین 5 تا 20 دلار دارند. هتل های متوسط و 3ستاره قیمت بین 25 تا 40 دلار را برای هر نفر دارد. و هتل های 5ستاره بیش از 50 دلار هزینه در پی دارد.

هزینه خورد و خوراک در تفلیس

اگر به چای خوردن معتاد هستید باید بدانید هزینه هر فنجان چای در تفلیس بین 40 سنت تا 2 دلار است. برای خوردن قهوه کیک نیز باید هزینه ای بین 3 تا 9 دلار بپردازید. اگر قصد دارید سفرتان کم هزینه باشد در تفلیس می توانید غذای 3 دلاری نیز تهیه کنید. هزینه غذا در رستوران های متوسط بین 6 تا 15 دلار و در رستوران های شیک این شهر بین 7 تا 35 دلار می باشد.

چه ارزی با خود به تفلیس ببریم؟

واحد پول گرجستان لاری است. پیشنهاد می شود بخشی از پول خود را به لاری و بخش دیگر آن را به دلار ببرید. در تفلیس به راحتی می توانید دلار را در صورت نیاز به لاری تبدیل کنید. صرافی ها و مغازه هایی که پول شما را تبدیل می کنند زیاد می باشند.

چگونه تور تفلیس را ارزان رزرو کنیم؟

حتما با تبلیغات رنگارنگ آژانس های هواپیمایی به مقصد تفلیس روبه رو شده اید. برای سفر به تفلیس می توانید تور مختص خود را بسازید. برای رزرو تور به https://www.safarme.com/tours وارد شوید. در این سایت علاوه بر رزرو پکیج های متفاوت امکان تغییر و شخصی سازی در آن نیز وجود دارد. مسافران می توانند، هتل، مدت زمان سفر و حتی پرواز رفت و برگشت خود در پکیج های پیشنهادی را تغییر دهند. همچنین امکان ایجاد تور جدید برای مسافران وجود دارد. مسافران می توانند مبدا و مقصد خود را انتخاب کنند. لیستی از پروازها در تاریخ انتخابیشان به نمایش گذاشته می شود. سپس هتل های 2 تا 5 ستاره به نمایش درمی آید که مسافران می توانند آنها را انتخاب کنند. مزیت رزرو تور به این شکل تعیین محدوده قیمت بدست خود مسافر است. مسافران می توانند به راحتی و با توجه به بودجه ای که دارند تور خود را رزرو کنند.

علاوه بر هواپیما امکان سفر با اتوبوس و یا قطار نیز به تفلیس وجود دارد.

 

 

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه