اختصاصی عصر ارتباط آنلاین؛

60 درصد مردم از سرعت پیشرفت تکنولوژی نگران هستند

نتایج یک تحقیق علمی نشان داد باتوجه به این که اعتماد جهانی به فناوری‌های نوین در حال کمرنگ شدن است مردم انتظار دارند شاهد مقررات گذاری بیشتری در حوزه فناوری باشند.

60 درصد مردم از سرعت پیشرفت تکنولوژی نگران هستند

به گزارش عصر ارتباط آنلاین و براساس گزارش منتشره توسط شرکت ارتباطات ادلمن، اعتماد عمومی به فناوری در سراسر جهان کاهش یافته است و حمایت مردمی از تنظیم مقرات بیشتر برای صنعت فناوری در حال افزایش است.

براساس نتایج تحقیق ادلمن اعتماد مردم به فناوری در سطح جهان 4درصد ،  در آمریکا 7 درصد و در استرالیا 6درصدکاهش یافته است.

بیش از 60درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که نگران هستند چراکه سرعت ارایه فناوری خیلی سریع است و دولت ها هم تنظیم کنندگی لازم را در خصوص قوانین انجام نمی دهند.

همچنین به عقیده 66 درصد از افراد فناوری باعث شده که آنها همواره نتوانند به آنچه در اخبار دیده یا شنیده‌اند اعتماد داشته باشند چرا که ممکن است این اطلاعات به واسطه فناوری دستکاری شده باشند.

ادلمن در گزارش خود می‌افزاید که کاهش اعتماد عمومی، حاکی از اهمیت شفافیت شرکت‌های فناوری در مورد نقصان‌های احتمالی فن آوری های جدید آنها است.

در این گزارش بیش از 34هزار پاسخ دهنده ، در 28 بازار در سطح جهان بررسی شده اند.

Sanjay Nair ، رییس بخش فناوری Edelman ابراز داشته: روند از بین بردن اعتماد به بخش فناوری همچنان ادامه دارد.

وی افزود: "کاهش اعتماد ممکن است اندک باشد، اما نشان دهنده نگرانی های مداومی است که شرکت های فناوری باعث ایجاد آن شده اند و البته این شرکت ها به اندازه کافی نیز پیش از عرضه محصول جدید جامعه را برای تأثیر نوآوری های خود آماده نمی کنند.

نویسنده مطلب: نادر نینوایی