یک روبات خودران به جنگ کرونا می رود

یک روبات خودران در شهر کوانگژو واقع در جنوب چین به جنگ ویروس مرگبار کرونا می رود.

یک روبات خودران به جنگ کرونا می رود

 این روبات خودران در مناطق مختلف این شهر گشت زنی کرده و مسیرهای تعیین شده را ضدعفونی می کند. طراحان اینروبات خودران می گویند: این وسیله نقلیه می تواند در طرح مبارزه با اپیدمی کرونا در چین و سراسر جهان شرکت کرده و نقش مهمی را در ضدعفونی شهر از این ویروس مرگبار برعهده بگیرد. 
این وسیله نقلیه یک سیستم سه بعدی و یکپارچه در ضدعفونی کردن و از بین بردن انواع بیماری ها از جمله "کرونا" بشمار می رود.  یکی از مزیت های این فناوری عدم حضور نیروی انسانی برای ضدعفونی و نابودی این ویروس مرگبار است. همچنین این وسیله در مقایسه با روشهای سنتی راندمان بالاتری داشته و محیط گسترده تری را پوشش می دهد. طراحان این روبات خودران اعلام کردند که این سیستم در دو سطح مسطح و شیبدار به سهولت حرکت کرده و بر اساس برنامه مشخص شده به مناطق تعیین شده رفته و کار ضدعفونی را آغاز می کند.

در همین ارتباط "یانگ فِنگ" رئیس تیم امنیتی شرکتی در گوانگژو گفت: روبات ها نیاز به حضور نیروی انسانی در مقابله با شیوعویروس کرونا را کاهش داده و همزمان ارتباط میان نگهبانان و دستیاران انسانی با بیماران را بسیار کاهش داده و امنیت و آرامش را به جامعه پزشکی مستقر در درمانگاه ها و بیمارستان ها بازمی گرداند.
شایان ذکر است که پیشتر روبات هایی در بخش های پرجمعیت چین مستقر شدند تا با اندازه گیری دمای بدن شهروندان وضعیت سلامت آن ها را ارزیابی کنند. در نیویورک همچنین روباتی طراحی شده که با نرم افزاری مخصوص از کاربر سوالاتی درخصوص نشانه های ویروس کرونا پرسیده و پس از آنالیز دقیق، وجود این ویروس مرگبار در کاربر را تشخیص می دهد.