اقدامات پیشگیرانه پژوهشگاه ICT برای مقابله با کرونا

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی پژوهشگاه ICT اقدامات پیشگیرانه این پژوهشگاه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.

اقدامات پیشگیرانه پژوهشگاه ICT برای مقابله با کرونا

به گزارش عصر ارتباط و به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات، دکتر عبدالرضا بهادری فرد در خصوص اقدامات صورت گرفته در مقابله با شیوع بیماری کرونا در پژوهشگاه اظهار کرد: از زمانی که با اعلام رسمی وزارت بهداشت، شیوع ویروس کرونا در کشور قطعی شد، ارکان مختلف دولت بسیج شدند و با ابلاغ دستورالعمل های بهداشتی به مقابله با شیوع این ویروس در مجموعه های تابعه پرداختند.
وی افزود: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به دنبال دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت ICT، با اتخاذ تدابیر و اقدامات لازم، در صدد اجرای این دستورالعمل ها برآمد.
بهادری فرد در تشریح برخی از این اقدامات، گفت: تهیه دستگاه تب سنج، حضور پزشک برای معاینه اولیه برخی از همکارانی که دچار مشکلات احتمالی هستند و غربالگری ویروس کرونا از همکاران، بخشی از نمونه های اجرا شده در این مجموعه است.
معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی پژوهشگاه ICT گفت: ضدعفونی مکان های عمومی پژوهشگاه اعم از آبدارخانه ها، آسانسورها، سرویس های بهداشتی و راهروها حتی خودروهای وابسته به این مرکز تحقیقاتی و اختصاص مایع ضدعفونی کننده و وسایل بهداشتی در جلوی درب های ورود به ساختمان و آسانسورها، از اقدامات اساسی دیگر پژوهشگاه برای مقابله با این بیماری به شمار می رود.
بهادری فرد به بحث دورکاری برخی همکاران اشاره و اظهار کرد: همچنین تدابیری برای دور کاری همکارانی که دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی هستند، اتخاذ گردید و برای جانبازان نیز مخصوصاً جانبازان شیمیایی شرایطی فراهم کردیم که بتوانند از منزل به سیستم مکاتبات اداری دسترسی داشته و به صورت دورکاری امور محوله را انجام دهند. ناگفته نماند که برای کاهش تردد در پژوهشگاه، همکاران پروژه و سربازان وظیفه ها هم به صورت دورکاری با این مجموعه همکاری می کنند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه