کشف ۸ میلیون دلار بیت کوین در یک فلش قدیمی

شش روز قبل (10 مارس) کاربری در فروم Bitcointalk پستی ارسال می کند و در آن در مورد نحوه دستیابی به بیت کوین سوال می کند.

کشف ۸ میلیون دلار بیت کوین در یک فلش قدیمی

شش روز قبل (10 مارس) کاربری در فروم Bitcointalk پستی ارسال می کند و در آن در مورد نحوه دستیابی به بیت کوین سوال می کند. وی خود را ماینر «تازه کار» معرفی می کند و می گوید مدت ها قبل بیت‌کوین استخراج می کرده و پس از وقفه ای نسبتاً طولانی، دوباره به دنیای کریپتو بازگشته است.

این کاربر با نام کاربری «whoamisoon» در پست خود مدعی می شود که مدت ها قبل بوسیله کارت گرافیک سیستم خود توانسته مقداری بیت کوین استخراج کند و به تازگی فایل wallet.dat را در یکی از فلش مموری های خود پیدا کرده است.

کاربر مورد بحث در ادامه پستش از کاربران در مورد ارزش کیف پول سوال می کند و از آنها می خواهد تا او را در مورد نحوه دسترسی به بیتکوین ها و فروش آن‌ها راهنمایی کنند. کاربران فروم به وی می گویند که دسترسی به بیت کوین ها و فروش آنها امکان پذیر است که باعث خوشحالی وی می شود.

چند ساعت بعد کاربران تراکنش انتقال هزار بیت کوین که در تاریخ 24 اوت 2010 استخراج شده بودند را در سایت Blockchain شناسایی می کنند. این موضوع سبب شد تا برخی از کاربران حدس بزنند که بیت کوین های انتقال داده شده به کاربر یاد شده تعلق داشته اند. مبادله بیت کوین ها در سایت کوین بیس (Coin Base) انجام گرفته بود.

دو روز بعد کاربر مورد بحث به فروم بازگشت و از کاربرانی که وی را راهنمایی کرده بودند، تشکر کرد. تاریخ پست این کاربر نشان می دهد که او پیش از تاریخ 13 مارس هر بیتکوین را در ازای 7500 تا 8 هزار دلار مبادله کرده که مجموعاً نزدیک به 7.5 تا 8 میلیون دلار می شود.