حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فاوا برای تحقق شعار «جهش تولید»

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با انعقاد همکاری با پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال فاوا برای تحقق شعار «جهش تولید» را در دستور کار قرار داد.

 حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فاوا برای تحقق شعار «جهش تولید»

به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهدی فسنقری معاون پژوهش و توسعه  ارتباطات علمی این پژوهشگاه از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات خبر داد و گفت: در سال جهش تولید، پژوهشگاه ICT و پارک ICT به ‌علت بهره‌مندی از ظرفیت‌های بالای توسعه‌ای و اجرایی، یک تصمیم راهبردی برای همکاری مشترک برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت فاوا اتخاذ کردند تا گامی مهم و روبه جلو در راستای شعار سال ۱۳۹۹ و در مسیر شکوفایی هرچه بیشتر اقتصاد دیجیتال برداشته باشند.

وی افزود: برای تحقق این تصمیم در اولین گام تفاهم نامه همکاری به امضای ریاست دو مجموعه رسیده است.

فسنقری گفت: مهمترین موضوع در این تفاهم نامه، همکاری در راه اندازی مرکز رشد پژوهشگاه و استقرار آن در محل پارک است که در پی آن زیرساخت های قانونی لازم جهت استقرار شرکت‌های واجد شرایط مانند شرکت‌های زایشی، فناور و نوپا در مرکز رشد و بهره‌گیری از مزایای استقرار در پارک فراهم خواهد شد.

معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی پژوهشگاه ICT ادامه داد: برنامه ریزی برای توسعه و ارائه خدمات آزمایشگاهی و راه اندازی آزمایشگاه مرجع جهت برآورده ساختن نیازهای تحقیقاتی شرکت های مستقر در پارک نیز از نکات دیگر این تفاهم نامه بود.

وی گفت: طراحی و ارائه دوره های آموزشی مورد نیاز شرکت های مستقر در پارک، برنامه مشترک دیگری است و امید می رود که این تفاهم نامه با همت اجرایی طرفین عملیاتی شده و به اهداف خود دست یابد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه