پردرآمدترین رشته فنی حرفه ای کدام است؟

رشته های فنی یکی از پولسازترین مشاغل در سراسر دنیا هستند که به دلیل نیاز افراد به این مشاغل همواره از بازار کار عالی و پردرآمدی برخوردار بوده و می توان گفت از پردرآمدترین مشاغل هستند. در ایران نیز رشته های فنی از جمله پردرآمدترین مشاغل بوده که متخصصان از درآمد بالایی برخودار می باشند.

پردرآمدترین رشته فنی حرفه ای کدام است؟

رشته های فنی به صورت دانشگاهی در بسیاری از دانشگاه ها آموزش داده می شوند اما بسیاری از دانش آموزان معتقدند که در دانشگاه مباحث مورد نیاز برای ورود به بازار کار این مشاغل به صورت عملی آموزش داده نشده و نمی توان وارد بازار کار شد. در همین راستا دوره هایی ویژه ورود به بازار کار این مشاغل توسط آموزشگاه های فنی برگزار می گردد. در این دوره ها به صورت کاملا عملی و تخصصی صفر تا صد مباحث و ترفندهای مورد نیاز جهت ورود به بازار کار به کارآموزان آموزش داده می شود.

در این نوشته به معرفی سه رشته از پردرآمدترین رشته های فنی حرفه ای خواهیم پرداخت.

پردرآمدترین رشته فنی حرفه ای کدام است؟

یکی از اجزای مهم مراکز صنعتی، ساختمانی و تجاری که می توان گفت جزء جدا نشدنی این بخش ها است، تابلو برق صنعتی است. امروزه تابلو برق نقش مهمی در کنترل امور در مراکز صنعتی، ساختمانی و تجاری داشته و بروز مشکل در آن مسائل بسیاری را به همراه خواهد آورد. با توجه به اهمیت تابلو برق و کمبود نیروی متخصص در این زمینه می توان گفت نصب تابلو برق صنعتی از جمله رشته های فنی پردرآمد است که از بازار کار خوبی برخوردار می باشد.

آموزش تابلو برق صنعتی که از دوره های پرطرفدار فنی می باشد از طریق آموزشگاه های فنی با رعایت استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای انجام می گیرد. آموزش نیروهای کاربلد و متخصص که به طور صحیح تابلو برق های صنعتی را طبق اصول نظام مهندسی طراحی، نصب و مونتاژ می کنند.

آموزش صفر تا صد نصب و مونتاژ تابلو های برقی صنعتی به صورت علمی و کاربردی، در دوره های بسیار مطلوب و در زمان محدود برای تمامی علاقه مندان این فن، شرایط رشد و ترقی را فراهم می کند تا به یک تکنسین ماهر و حرفه ای تبدیل شوند.

آموزشگاه فنی برق یکی از بهترین آموزشگاه های فنی در ایران است که تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای کشور این دوره آموزشی را برگزار می نماید.

از سرفصل های دوره آموزشی تابلو برق صنعتی در آموزشگاه فنی برق عبارتند از :

·       آشنایی با تمام پیچیدگی های سیستم برقی

·       آشنایی با قطعات و نحوه قیمت گذاری

·       طراحی سیستم برق صنعتی

·       انجام پروژه های صنعتی خطوط تولید

·       طراحی، رسم، سیم بندی و تست مدارات فرمان 

·       آموزش استاندارد تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای و ...

پردرآمدترین رشته فنی حرفه ای کدام است؟

ایسیو ECU یکی از قطعات مهم خودروهای انژکتوری است که وظیفه اصلی آن کنترل واحد مرکزی خودرو است. به همین دلیل ایسیو را مغز خودرو می نامند. با توجه به کارایی بالایی که این قطعه در توان الکتریکی و قدرت موتور همچنین اجزای مهم یک خودرو دارد، عیب یابی، تعمیرات و تعویض آن نیاز به افرادی متخصص و ماهر دارد.

امروزه نیروی متخصص و حرفه ای برای تعمیرات این قطعه کم بوده و بازار کار این شغل هنوز اشباع نشده است و می توان گفت آموزش تعمیرات ایسیو خودرو از جمله رشته های پردرآمدی است که با شرکت در آن می توان متخصصی حرفه ای شده و از آینده شغلی خوبی بهره مند شد.

مراکز آموزشی گوناگونی دوره های تعمیرات ایسیو خودرو را برگزار می کنند، آموزشگاه فنی برق تهران یکی از بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره ی ایسیو در ایران است که با داشتن اساتید حرفه ای که سال ها در زمینه ایسیو انواع خودروهای خارجی و داخلی فعالیت کرده  و تجربه کافی در این زمینه را دارند، به صورت کاملا حرفه ای و عملی دوره فوق را برگزار می نماید این آموزشگاه شرایطی را برای کارآموزان فراهم کرده است تا کارآموزان به صورت عملی و حرفه ای با ایسیو خودرو کار کرده و در پایان دوره تسلط کافی برای تعمیر و عیب یابی انواع ایسیو را داشته باشند و بتوانند روانه بازار کار شوند.

از جمله سر فصل های دوره آموزش ای سی یو این آموزشگاه عبارتند از :

·       عیب یابی و تعویض قطعات الکترونیکی

·       نقشه خوانی تخصصی مدارات ایسیوها ECU

·       توانایی تشخیص و بررسی مکانیزم اجزای سیستم موتور و عوامل حرکت موتور

·       چگونگی نحوه ارتباط سنسورها با ایسیو خودرو

·       تشخیص و بررسی مکانیزم انواع ایسیو کونتینتال و بوش و غیره

·       عیب یابی و تعمیرات ایسیو خودروهای ایران خودرو

·       عیب یابی ECU های بدون نیاز به نقشه و غیره

پردرآمدترین رشته فنی حرفه ای کدام است؟

لوازم خانگی از گسترده ترین لوازمی هستند که در مکان های مختلف زندگی وجود دارند و می توان گفت در قرن اخیر زندگی بدون لوازم برقی خانگی غیرممکن خواهد بود.

این  سیستم های برقی با توجه به نحوه طراحی و تولید، کیفیت و طول عمر، دچار مشکلاتی می شوند که نیاز به تعمیر و تعویض خواهند داشت. با توجه به هزینه هایی که امروزه لوازم خانگی در برمی گیرند، خرید مجدد آن ها دشوار است و افراد هنگام بروز مشکل آنها را به دست تعمیرکاری ماهر داده تا از طریق عیب یابی مشکل به وجود آمده را رفع نماید.

در نتیجه آموزشگاه فنی بر آن آمده اند تا با برگزاری دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی علاقه مندان مشتاق و با انگیزه در این حوزه را آموزش داده تا از بازار کار پردرآمد این حرفه استفاده کرده و درآمدزایی داشته باشند. آموزشگاه فنی برق یکی از جمله آموزشگاه های فعال در این زمینه است که هر ماه دوره های تعمیرات لوازم خانگی را با هدف تربیت نیروی متخصص برگزار می نماید.

این دوره های آموزشی که مربوط به تعمیرات برد لوازم خانگی و همچنین تعمیرات مکانیکی قطعات آن ها می باشد شامل آموزش تعمیرات لوازم خانگی مختلفی است که به چند نمونه از آنها اشاره می کنیم:

·       آموزش تعمیرات انواع یخچال

·       آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی

·       آموز تعمیرات ماشین های ظرفشویی

·       آموزش تعمیرات مایکروفر

·       آموزش تعمیرات تلویزیون

·       آموزش تعمیرات کولر و ...

آموزشگاه فنی برق دوره فوق را در کارگاه های مجهز و به صورت عملی و زیر نظر اساتید متخصص این حرفه که سال ها در این شغل فعالیت کرده و از تجربه بالایی برخوردار می باشند برگزار می نماید.

برای کسب اطلاعات تکمیلی درباره دوره های آموزشی آموزشگاه فنی برق و بهره مندی از تخفیف های ویژه این آموزشگاه همین حالا به سایت فنی برق به نشانی www.fannibargh.com مراجعه کرده همچنین جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید با شماره 02166121029 تماس حاصل نمایید.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه