توییتر برای تشخیص اخبار جعلی از کاربران خود کمک می خواهد

تویتر علاقمند است که افرادی را به کار گیرد تا از خدمات آن استفاده کنند و در واقع توییتر را اداره نمایند.

توییتر برای تشخیص اخبار جعلی از کاربران خود کمک می خواهد

در صورتی که تاکنون در شبکه تویتر نبوده‌اید، در توضیح این شبکه اجتماعی باید گفت که شبکه‌ای پر از شگفتی است و یکی از مشکلات آن، وجود و رشد اخبار جعلی است. اخبار جعلی مشکلات زیادی را برای رسانه‌های مختلف ایجاد نموده است.
به تازگی گزارشی در واشنگتن پست نشان داد که مدیریت تویتر در پی آن است که این امکان را به کاربران خود بدهد که نشان دهند چه اخباری جعلی است و کدام اخبار جعلی نیستند.


به گزارش رایورز به نقل از اینکوایرر، این برنامه تویتر می‌تواند خیلی خوب یا خیلی بد پیش برود. واشنگتن پست، گزارش خود را از دو منبع نزدیک تهیه کرده است اما هیچ‌یک از این دو منبع، تضمینی برای پیش‌بینی خود نداده‌اند چون ممکن است هر کدام از این پیش‌بینی‌ها اتفاق نیفتد.

در گزارش واشنگتن پست آمده است: «این قابلیت که در مراحل اولیه خود قرار دارد و ممکن است هیچ‌گاه منتشر نشود، بخشی از نزاع عظیم این شرکت در برابر سوءاستفاده گسترده از پلتفرم تویتر است و مانند یک زبانه کوچک در منوی کشویی در کنار تویت‌ها ظاهر می‌شود. تویتر درگیر مشکلات و مسائل بسیاری نظیر حساب‌های جعلی و گسترش پیام‌های خودکار و داستان‌های دروغین می‌باشد.»

شایان ذر است که شبکه اجتماعی فیس‌بوک در ابتدا با همین اخبار به اینجا رسید ولی اکنون به این نتیجه رسیده است که پدیده اخبار جعلی واقعا مخرب و آثار آن زیان‌بار است.
آدام موسری، یکی از معاونان فیس‌بوک اذعان داشت: «ما در حال ساخت، تست و تکرار محصولات جدید هستیم و در پی محدود کردن انتشار اخبار جعلی هستیم. ما نمی‌توانیم خودمان داور درست و غلط بودن اخبار باشیم ولی داریم به سازوکارهایی فکر می‌کنیم که به کاربران این توانایی را بدهد که اخبار غلط را شناسایی کنند و از گسترش این اخبار در پلتفرم جلوگیری کند.»

وقتی صحبت از اخبار جعلی به میان می‌آید یکی از کارآمدترین روش‌ها حذف انگیزه‌های اقتصادی برای کاسبان اخبار جعلی است زیرا در پس بسیاری از این اخبار جعلی، انگیزه‌های مالی نهفته است.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه