با مزایای بانکداری آنلاین آشنا شوید!

این روزها اکثر بانکها خدمات بانکداری آنلاین را ارایه میدهند و شما میتوانید با استفاده از خدمات آنها صورت‌حساب خود را پرداخت كرده، پول انتقال دهید و گردش حساب خود را در هر مقطع زمانی بررسی کنید.

با مزایای بانکداری آنلاین آشنا شوید!

برخی از بانک‌های پیشرو حتی به شما امکان می‌دهند صرفا با گرفتن عکس از چک با کمک تلفن همراه خود آن را به حساب بخوابانید.

همچنین می‌توانید صرفا با اتصال به اینترنت و از طریق رایانه یا دستگاه تلفن همراه، به راحتی به اطلاعات بانکی خود دسترسی پیدا کنید.

باتوجه به افزایش خدمات آنلاین بانکی بر بستر بانک‌های آنلاین، هیچ بعید نیست که در آینده تصمیم بگیرید حساب‌های خود را به یک بانک اینترنتی آنلاین انتقال دهید. این بانک‌ها بیشترین مزایا را به‌صورت آنلاین ارايه می‌دهند و هیچ‌گونه شعبه فیزیکی هم ندارند.

در این مطلب سعی می‌کنیم شما را با آخرین خدمات ارایه شده بر بستر بانکداری آنلاین آشنا کنیم.

 

امکان پرداخت آنلاین مالیات

در صورتی که از پیش به بانک‌آنلاین خود اجازه داده باشید می‌توانید پرداخت آنلاین و ماهانه مالیات را بدون کوچک‌ترین دخالتی به این سیستم پرداخت بانکی واگذار کنید. این سیستم به صورت خودکار مبلغ مورد نیاز را از حساب شما کسر کرده و عین مبلغ مالیات را به سازمان‌های مالیاتی واریز می‌کند.

از سوی دیگر اگر قصد خواباندن پول یک چک به حساب‌تان را داشته باشید نیز مشکلی وجود ندارد و صرفا با گرفتن یک عکس از چک و ارسال آن، بانک‌آنلاین این کار را برایتان انجام می‌دهد. به این ترتیب امکان انجام هر عملیات بانکی بدون نیاز به مراجعه به شعبه وجود دارد اما باید چشم‌هايتان باز باشد و فراموش نکنید که بابت انجام هر خدمت کارمزدی از حساب‌تان کسر می‌شود.

 

معاملات خود را مشاهده کنید

بانکداری آنلاین به شما اين امکان را می‌دهد كه از هر کجا به سابقه حساب و معاملات خود دسترسی پیدا کنید. خدمات آنلاین بانکی همچنین به شما امکان می‌دهد سریع‌تر در مورد معاملات غیرمجاز از حساب‌تان اطلاع کسب کنید و در صورت لزوم، پیگیری‌های قضایی مربوطه را انجام دهید.

برخی از بانک‌ها در صورت خرید آنلاین از حساب‌تان ابتدا معامله را معلق نشان می‌دهند و پس از تایید اینترنتی شما، معامله را انجام می‌دهند تا امکان فیشینگ به شدت کاهش یابد. ضمن آنكه اگر مبلغی به اشتباه از حساب‌تان کسر شده باشد می‌توانید با بانک و فروشنده خود تماس گرفته و علت را بررسی کنید.

 

انتقال پول بین حساب‌ها

بانکداری آنلاین به شما امکان می‌دهد پول را سریع‌تر بین حساب‌ها انتقال دهید و بتوانید قبل از هزینه کردن، بودجه موجود خود را بررسی کنید.

هنگامی که حساب بانکداری آنلاین خود را راه‌اندازی می‌کنید، مطمئن شوید که تمام حساب‌هایتان در بانک ذکر شده است. این امر باعث می‌شود انتقال پول و پرداخت وام به صورت آنلاین آسان‌تر شود.

همچنین امکان انتقال پول بین بانک‌های مختلف به صورت آنلاین به این شیوه نوین بانکداری برای شما فراهم می‌شود. البته جابه‌جایی پول بین بانک‌ها ممکن است در مواردی زمانبر باشد اما باز هم می‌توان آن را به عنوان امکانی ویژه، راحت و غیرحضوری مثبت ارزیابی کرد.

بسته به نوع حساب، بانک شما ممکن است تعداد نقل و انتقالات آنلاین را محدود کند و در صورت عبور از سقف تعیین شده محدودیت‌هایی قائل شود.

همچنین با تنظیم بیش از یک حساب پس‌انداز در یک بانک می‌توانید از بانکداری آنلاین برای مدیریت بهتر پول خود استفاده کنید. البته همه بانک‌ها این خدمت را ارایه نمی‌دهند بنابراین قبل از انتخاب بانک، بررسی‌های لازم را انجام دهید.

با استفاده از این خدمت پس از دریافت هر چک می‌توانید آنلاین شوید و پول را به حساب پس‌انداز مورد نظر خود انتقال دهید تا به صورت جاری، پس‌انداز یا برای دریافت وام مسکن اندوخته شود.

در آخر باید گفت اگرچه بانکداری آنلاین مزایای زیادی دارد اما در استفاده از خدمات آنلاین لازم است حتما مسایل امنیتی را در نظر گرفته و به آنها پایبند باشید.

نويسنده مطلب: نادر نينوايي