باتری جدید هواوی در برابر دمای بالا مقاوم است

باتری Li-ion جدید هواوی مبتنی بر گرافین است و می‌تواند در دمای ۶۰ درجه سلسیوس به کار خود ادامه دهد.

باتری جدید هواوی در برابر دمای بالا مقاوم است

یکی از مواردی که برای باتری بسیار مضر شناخته می‌شود دمای بالا است؛ بنابراین برای کمپانی‌ها یافتن روشی که به باتری‌ها اجازه بدهد در دمای بالا مقاومت بیشتری داشته باشند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این تقریبا چیزی است که هواوی به‌تازگی معرفی کرده است؛ یک تکنولوژی جدید که به لطف آن، از گرافین در باتری‌های Li-ion استفاده ‌می‌شود تا بتوان مقاومت باتری در برابر دما را چند درجه بالاتر برد.

تحقیقات هواوی نشان می‌دهد این باتری‌های جدید می‌توانند تا دمای ۶۰ درجه سلسیوس مقاومت کنند و به کار خود ادامه دهند. جالب است بدانید باتری‌های جدید مبتنی بر گرافین هواوی نسبت به باتری‌های دیگر Li-ion موجود در بازار می‌توانند تا ۱۰ درجه سلسیوس مقاومت بیشتری در برابر گرما داشته باشند.

نکته حائز اهمیت دیگری که وجود دارد، افزایش عمر باتری‌ جدید تا دو برابر نسبت به باتری‌های معمولی است که پیشرفت بسیار خوبی تلقی می‌شود.

دکتر یانگشینگ لی، دانشمند ارشد آزمایشگاه وات گفته است:

ما باتری‌ها را در محیط‌هایی با دمای بالا، شارژ و تخلیه کرده‌ایم. نتایج این آزمایش‌ها موفقیت‌آمیز بوده است. این آزمایش‌ها نشان می‌دهند که باتری Li-ion مبتنی بر گرافین می‌تواند در ۵ درجه سلسیوس دمای کمتر نسبت به باتری‌های معمولی کار کند.

ما در دمای ۶۰ درجه ۲۰۰۰ بار عمل شارژ مجدد را انجام دادیم که درنهایت بیش از ۷۰ درصد از ظرفیت باتری باقی ماند. همچنین با قرار دادن باتری برای مدت ۲۰۰ روز در محیطی با دمای ۶۰ درجه، تنها ۱۳ درصد از ظرفیت باتری تخلیه شد.

انتظار می‌رود از این باتری‌ها در چند تکنولوژی مانند ایستگاه‌های مخابراتی که به آن نیاز شدیدی دارند، استفاده شود. البته این باتری‌ جدید برای اتومبیل‌های برقی نیز بسیار مناسب است، مخصوصا اگر شارژ شدن آن‌ها در دمای بالا را در نظر بگیریم.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه