تحول دیجیتال حوزه بانکی در گرو تحقق فناوری‌های نوین

زندگی در سال 2020 مختصاتی کاملا متفاوت با سال‌های قبل دارد و شرایط در آن به گونه‌ای پیش رفته که تمامی فعالیت‌های زندگی بشری در سطحی متفاوت ادامه پیدا می‌کند.

تحول دیجیتال حوزه بانکی در گرو تحقق فناوری‌های نوین

به‌طور خلاصه می‌توان گفت انقلاب نرم‌افزاری - که در حال حاضر بسیاری از صنایع را مختل و برخی از صنایع را اساسا منسوخ کرده است - هنوز به سرعت در حال تغییر صنعت خدمات مالی است.

از این رو استراتژی بانکی تحول دیجیتال باید شامل فناوری‌های مرتبطی باشد که بیشترین ارزش را هم برای بانک و هم برای مشتریانش به ارمغان بیاورد.

براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته آینده تحول بانکی دیجیتال بسیار امیدوارکننده است و پیش‌بینی می‌شود که به‌طور کامل تصویر بانک‌های سنتی را تغییر داده و خدمات بیشتر ومتنوع‌تری را به مشتریان ارایه دهد.

از سوی دیگر با گسترش ویروس کرونا در سرتاسر جهان، سازمان‌های بیشتری به دلیل اختلال‌های استراتژیک و عملیاتی و کاهش تقاضای مشتری، اهداف مالی خود را از دست می‌دهند. همچنین معلوم نیست این ویروس تا چه میزان فعال خواهد بود و اثرات آن بر بدنه نظام بانکی چقدر طول خواهد کشید، اما این مشخص است که اثرات این بیماری همه‌گیر طولانی مدت است و پیامدهای آن برای همیشه صنعت بانکی را متاثر خواهد کرد.

به این ترتیب می‌بايست صنایعی مانند بانکداری برای سپری کردن دوران گذاری طولانی آماده شوند.

تحول دیجیتال در بانکداری از قبل آغاز شده است و اکنون می‌توانیم تغییراتی مانند فعالیت 24 ساعته و در طول هفت روز هفته را در سیستم بانکی آنلاین و معاملات فوری شاهد باشیم.

برای شروع سفر به تحول دیجیتال، موسسات باید در خصوص تغییر مدل توزیع خود اقدام کنند و در این راستا توسعه فرایندهای متمرکز و مشتری‌محور که می‌تواند منجر به رشد و رضایت مشتری سیستم بانکی شود را مدنظر قرار داده و برای آن استراتژی مشخص تعریف کنند.

امروزه فناوری‌هایی وجود دارد که می‌توانند در روند تحول دیجیتالی حوزه بانکی کمک‌کننده باشند. استراتژی بانکی تحول دیجیتال خوب باید شامل فناوری‌های مرتبط باشد که بیشترین ارزش را هم برای بانک و هم برای مشتریان به ارمغان بیاورد که در ادامه هر یک را به شکلی مختصر معرفی خواهیم کرد.

 

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در بانکداری نوین کمک می‌کند تا امکان ارایه خدمات آنلاینی نظیر دستیار شخصی بانکی برای کاربر فراهم شود.

این سیستم با ارایه اطلاعات سودمند و مورد نیاز مشتری در حوزه مالی، خدمات قابل قبولی را در حوزه مشاوره‌ای به مشتری سیستم بانکی ارایه می‌دهد.

جدای از این، هوش مصنوعی را می‌توان برای تجزیه و تحلیل داده‌های بانکی و امنیت بیشتر سیستم بانکی مورد استفاده قرار داد؛ به عنوان مثال با کمک هوش مصنوعی می‌توان به سرعت داده‌های بانکی را تجزیه و تحلیل و پولشویی‌های احتمالی را کشف کرد.

 

بلاک‌چین

استفاده از فناوری بلاک‌چین در بانکداری می‌تواند منجر به ایجاد رابطه بهتر، دقت بیشتر و اطمینان از داده‌ها و معاملات شود. علاوه بر این راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک‌چین امکان انجام معاملات و عملیات مختلف بانکی را شفاف و تسهیل می‌کند.

با کمک این فناوری دیگر نیازی به وساطت اشخاص ثالث نخواهد بود و به این ترتیب سطح اعتماد مشتریان افزایش می‌یابد.

همچنین فناوری بلاک‌چین می‌تواند بر فناوری‌های ابری تاثیر بگذارد و سیستم بانکی را به سمت فناوری‌های غیرمتمرکز برده و ضمن کاهش احتمال بروز فساد، امکان حفاظت از داده‌ها را ارتقا بخشد.

 

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا فناوری است که مبتنی بر تجزیه و تحلیل داده‌های واقعی است و این توان را دارد که تجربه مشتری را شخصی‌تر کرده و خدمات بیشتر و متنوع‌تری در راستای نیازها و خواست‌های شخصی هر مشتری به شکل ویژه ارایه دهد. علاوه بر این، به لطف گجت‌های پوشیدنی در آینده مشتریان می‌توانند برخی از پرداخت‌ها را به راحتی انجام دهند.

جدای از این مسايل،IoT  برای مدیریت ریسک و دسترسی به سیستم‌عامل‌ها نیز مفید است. با کمک این فناوری، فرایند احراز هویت را نیز می‌توان با سنسورهای بیومتریک که دسترسی ایمن‌تر و محافظت شده‌تری دارند، پشتیبانی کرد.

 

پردازش ابری

پردازش ابری، فناوری دیگر است که می‌تواند به بانک‌ها کمک کند تا کارآمدتر شوند و به آنها فرصتی برای ارایه نوآوری‌های بیشتر و همچنین بهره‌وری بهتر، بهبود عملکردها و تحویل فوری محصولات و خدمات دهد.

از سوی دیگر محاسبات ابری و همچنین اینترنت اشیا می‌توانند در مدیریت ریسک کمک کرده و یک محیط امن برای مشتریان و سیستم‌های بانکی داخلی ایجاد کنند.

در کل، تحول دیجیتال در حوزه بانکی نوآوری‌های بزرگی را به همراه خواهد داشت که باعث تغییر چهره بانک‌هایی می‌شود که امروزه می‌شناسیم.

این فناوری‌ها با ایجاد امنیت داده‌های شخصی، افزایش شفافیت و ایجاد فرصت برای مدیریت وجوه در هر زمان و هر مکان، فرصت‌های بی‌شماری را برای بانک‌ها و مشتریان آنها به ارمغان می‌آورد.

نويسنده مطلب: نادر نينوايي