چرا انگلستان در ارايه خدمات بانكداري ديجيتالي پيشتاز است؟

اين روزها بريتانيا فعال‌ترين كشور در زمينه ارايه و رونمايي از نوآوري‌ها و خدمات بانكداري ديجيتال است. باتوجه به اهميت بالاي انگلستان به بانكداري ديجيتالي، لندن به خط مقدم ساخت مديران حوزه فين‌تك در سطح بين‌المللي تبديل شده است.

چرا انگلستان در ارايه خدمات بانكداري ديجيتالي پيشتاز است؟

سرمایه‌گذاری در راه‌حل‌های فناوری در سازمان‌های مالی اکنون مهم‌تر از همیشه است، زیرا جهان به دلیل همه‌گیری ويروس كرونا به سمت کار از راه دور و استفاده از کانال‌های آنلاین حرکت می‌کند.

اين تمايل به استفاده از خدمات راه دور، نقش تعيين‌كننده‌اي در توسعه نرم‌افزارهاي بانكي همچون سيستم‌عامل بانكي nCino داشته است كه متمركز بر ارايه وام‌هاي مختص مقابله با كرونا است.

حتي پيش از همه‌گيري كرونا، برخي از كسب و كارها اثرگذاري بالاي تكامل فناوري و تغييرات حوزه بانكي را حس كرده‌اند.

در سال‌هاي اخير ميزان نظارت و قوانين محدودكننده سازمان‌هاي بزرگ بر فين‌تك‌ها كاهش يافته كه باعث هموار شدن فضاي بانكداري ديجيتال در اين كشور شده و زمينه ارايه فناوري‌هاي نوين بانكي را فراهم كرده است.

 

محیط نظارتی

بریتانیا به لحاظ رویکرد نظارتی- حمایتی خود در زمینه نوآوری و خدمات مالی در جهان پيشرو است.

اين كشور در سال 2015، اولین کشوری بود که فين‌تك نظارتی خود را به بهره‌برداری رساند تا نوآوری در محصولات و خدمات را تسهيل و فعال کند.

در حقیقت، موفقیت سرمایه‌گذاری در فناوري پیشرفته انگلستان باعث شده كه بسياري از کشورها از جمله سنگاپور و استرالیا اعلام کنند كه برنامه‌هاي مشابهي را دنبال مي‌كنند.

 اين دو كشور برنامه‌های خود را برای ارايه خدمات پیشرفته حوزه فين‌تك اعلام كرده و از سال 2016 براي دستيابي به تحول در بانكداري ديجيتال برنامه‌ريزي جدي كرده‌اند.

براساس تحليل كارشناسان مالي، سیاست‌گذاران، دولت و نهادهای نظارتی در انگلستان یک برنامه نظارتی مترقی ايجاد كرده‌اند كه باعث تشويق بانك‌ها براي حركت به سمت ديجيتالي شدن شده است.

در همين راستا راه‌اندازی راهنمای خدمات پرداخت (PSD2) الهام‌بخش ایجاد بانکداری آزاد و موج جدیدی از نوآوری است.

PSD2 نسخه جدیدی از دستورالعمل خدمات پرداخت است که از سال 2007 در اتحادیه اروپا به مرحله اجرا در آمده و بستر قانوني لازم براي ارايه نوآوري در حوزه بانكداري ديجيتال را فراهم كرده است.

گزارش شركت «ارنست و يونگ» نشان مي‌دهد كه 94 درصد فين‌تك‌ها راهكارهاي بانكداري باز را براي ارايه خدمات نوين مدنظر قرار مي‌دهند و 81 درصد آنها استفاده از فناوري‌هاي نوين را براي ارايه خدمات جديد در نظر مي‌گيرند.

استفاده از API‌های باز، امکان دسترسی اشخاص ثالث را به داده‌هایی که به‌طور سنتی توسط بانک‌های مستقل نگهداری می‌شوند، فراهم مي‌كند. به این ترتيب فين‌تك‌ها می‌توانند از این داده‌ها برای تولید محصولات و خدمات جدید استفاده کنند.

سياست اتخاذ شده توسط رگولاتوري بريتانيا امكان دستيابي به داده‌هاي بانكي را به فين‌تك‌هاي انگليسي می‌دهد و باعث مي‌شوند كه آنها بتوانند به مناطقی كه در حال حاضر برای آمریكا و دیگر كشورها در سراسر جهان در دسترس نیستند دسترسي داشته باشند و خدمات خود را به آنها ارايه كنند.

نويسنده مطلب: نادر نينوايي