صنعت گيمينگ تنها برنده همه‌گير شدن كرونا

در حالی که بخش بزرگی از اقتصاد جهان در طول شيوع و همه‌گیری ويروس كرونا آسیب ديده است، صنعت بازی‌های ویدیویی در حال پیشرفت است و بازار اين حوزه روز به روز بزرگ و بزرگ‌تر مي‌شود.

صنعت گيمينگ تنها برنده همه‌گير شدن كرونا

در بين انواع مختلف بازي‌هاي رايانه‌اي اما بازي‌هاي موبايلي بيش از هر شاخه ديگر گيمينگ رشد داشته است و همين امر سبب شده است توجه تمام فعالان صنعت گيمينگ به ارايه بازي‌هاي موبايلي جلب شود.

  در همين راستا «اکتیویژن بلیزارد» نشان داده كه در وضعيت خوبي قرار دارد و با توجه به وضع مناسب اين روزها قصد دارد بازی محبوب Warzone را براي كاربران موبايلي نيز ارايه دهد.

«بابی کوتتی» مدیرعامل شركت سازنده بازي در اين خصوص به CNN Business گفته: من فکر می‌کنم باتوجه به شرايطي كه امروز در آن قرار داريم و با نظر به افزايش ميزان بیکاری و عدم اطمینان اقتصادی مردم، داشتن بازی‌های رایگان در تلفن‌هاي همراه بيشتر مورد توجه مردم قرار گيرد و در نتيجه با رشد قابل ملاحظه مخاطبان بازي‌هاي موبايلي مواجه شويم.

ميزان فروش بازي‌هاي موبايلي در سه ماهه اول سال ميلادي جاري 1.52 میلیارد دلار بوده که در مقایسه با سال قبل 1.26 میلیارد دلار افزايش داشته و حاكي از ايجاد رشد 21 درصدي در اين حوزه است.

تحلیلگران می‌گویند که فروش این شرکت با افزایش ماندن افراد در خانه و نياز به پرشدن اوقات فراغت آنها افزايش یافته است .

«مایکل پاتر» تحلیلگر شرکت خدمات مالی خصوصی Wedbush مي‌گويد: این یک مزیت بسیار بزرگ در سه ماه اخير است كه باتوجه به احتمال طولاني شدن دوران قرنطينه مي‌تواند ادامه داشته باشد.

به هر روي صنعت بازی‌های ویدیویی در حال رشد بوده و اين بازار حالا از هر زمان ديگر رقابتي‌تر شده است. ‌كمپاني Riot Games که مدت‌هاست صرفا به خاطر انتشار بازي، «League of Legends» محبوب بوده، اميدوار است كه با افزايش توجه مردم به بازي‌هاي رايانه‌اي تابستان امسال بتواند یک بازی جدید در سبك شوتر ارايه دهد و بازي جديدش بتواند رقيب بازي شناخته شده اين روزها يعني «Overwatch» Blizzard شود.

هياهوي ايجاد شده در صنعت گيمينگ بيش از هر چيز مديون دوران قرنطينه خانگي است كه به واسطه كرونا به مردم تحميل شده است. ‌

باتوجه به رشد گيمينگ در روزهاي اخير شايد بتوان گفت شيوع اين بيماري اگرچه خطرات زيادي براي تمام صنايع داشته است اما دريچه‌اي از فرصت‌هاي جديد را به روي صنعت گيمينگ باز كرده است.

نويسنده مطلب: نادر نينوايي