ورود استارت آپها به ارائه خدمات آنلاین بیمه

دستیار ویژه معاون علمی و فناوری با بیان اینکه به تازگی خدمات آنلاین بیمه ای توسط استارت آپها به افراد ارائه می شود، گفت: قرار است انواع جدید بیمه های کوتاه مدت برای متقاضیان درنظر گرفته شود.

ورود استارت آپها به ارائه خدمات آنلاین بیمه

دکتر علیرضا دلیری با بیان اینکه از اواخر اردیبهشت ماه امسال طبق توافقاتی که با رئیس بیمه مرکزی داشتیم، بیمه های کاغذی حذف شدند، بیان کرد: کلیه شرکت های بیمه ای از اول خرداد ماه زیر ساخت های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه شخص ثالث فراهم آوردند.

دستیار ویژه معاون علمی وفناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه این اقدام با همکاری و تلاش شرکتها و استارت آپهای دانش بنیان محقق شد، بیان کرد: از ابتدا این قضیه توسط معاونت علمی و بیمه مرکزی مورد پیگیری قرار گرفت.

به گفته دلیری، در کشور ایران بیمه سنتی و ضریب نفوذ بیمه در ایران پایین بود که این موجب می شد درصد پایینی از جامعه از بیمه استفاده کنند مگر اینکه از بیمه های اجباری برای آینده خود استفاده می کردند.

وی با تاکید بر اینکه بیمه شدن آنلاین و حذف موارد کاغذی موجب می شود که بسیاری از افراد به راحتی به این موضوع دسترسی پیدا کنند، خاطر نشان کرد: نفوذ دسترسی به واسطه بیمه آنلاین بیشتر می شود.

دستیار ویژه معاون علمی وفناوری رئیس جمهور افزود: در این راستا، اولین قدمی که برداشتیم استفاده از استارت اپهای حوزه بیمه بود که با تشکیل کارگروهی قانونی و مشترک با بیمه مرکزی روند آنلاین شدن در پیش گرفته شد.

دلیری ادامه داد: آیین نامه های بیمه شدن آنلاین در این کارگروه تدوین، مصوب و ابلاغ شد در همین مدت کوتاه ۸۰ شرکت متقاضی بیمه آنلاین شدند.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از پلتفرم آنلاین باعث می شود صدور بیمه نامه در کشور تسهیل شود، گفت: این امر به واسطه استارت آپهای دانش بنیان محقق شده که خدمات بهتر و سریعتری به مخاطبان ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه در این کارگروه به ارائه خدمات بهتر بیمه ای نیز پرداخته می شود، گفت: بنا داریم آپشن های جدیدی همانند سایر کشور ها در زمینه بیمه به افراد ارائه کنیم.

دستیار ویژه معاون علمی وفناوری رئیس جمهور تاکید کرد: این موضوع که توسط شرکتهای دانش بنیان، استارت آپی  و با حمایت معاونت علمی و فناوری محقق شده در آینده شرایط بهتری نیز خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه در این صورت ضریب نفوذ بیمه بالا می رود، خاطر نشان کرد: سعی کردیم با صحبتی که با رئیس بیمه مرکزی داشتیم اینها را عملیاتی کنیم. اگر بیمه در کشور نفوذ پیدا کند و مردم بیمه شوند هزینه حاکمیت دولت و فشار به زندگی بعد از حوادث کاهش می یابد.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه