توسعه شبکه ملی اطلاعات در روستاها مهاجرت معکوس ایجاد می کند

معاون توسعه روستایی رئیس جمهور گفت: یکی از تأثیرگذارترین اقداماتی که برای توسعه روستاها انجام شده است،مربوط به شبکه ملی اطلاعات می شود و توسعه این شبکه در روستاها مهاجرت معکوس را رقم می زند.

توسعه شبکه ملی اطلاعات در روستاها مهاجرت معکوس ایجاد می کند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد امید در مراسم رونمایی از دسترسی هزار و ۳۴ روستا به شبکه ملی اطلاعات که صبح امروز شنبه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد با اشاره به افزایش سهم روستاها از پوشش شبکه ملی اطلاعات گفت: در ابتدای دولت یازدهم سهم روستاها از شبکه ملی اطلاعات ۳۰ درصد بود که هم اکنون به بیش از ۹۵ درصد رسیده و این توسعه مرهون تلاش خانواده بزرگ ارتباطات کشور است.

وی گفت: امروز شرایط ما در دنیا در حوزه ارتباطات شرایط خوبی است و یکی از مهمترین اقدامات در جهت ماندگاری در روستاها مربوط به شبکه ملی اطلاعات می شود.

امید تصریح کرد: کار زیادی در روستاها انجام شده اما یکی از فعالیت ها که بیشترین تأثیر را در ماندگاری روستاها داشته، شبکه ملی اطلاعات است و این شبکه موجب مهاجرت معکوس روستائیان شده است.

وی افزود: در این دولت شاهد رشد بیش از سه برابری در این بخش هستیم.

معاون توسعه روستایی رئیس جمهور تأکید کرد: هفته ای صد روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند و یکی از اقدامات فاخر در روستاها، ایجاد اشتغال است که ما آن را ثمره شبکه ملی اطلاعات می دانیم.

وی با بیان اینکه از سال ۹۶ تاکنون ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در اختیار روستائیان قرار گرفته است، گفت: ایجاد اشتغال بوم گردی یکی از مشاغل مهمی است که در روستاها ایجاد شده و زیرساخت آن شبکه ملی اطلاعات است. به بیان دیگر، زیرساخت اصلی توسعه بوم گردی روستاها را شبکه ملی اطلاعات تشکیل می دهد.

امید گفت: امروز سهم اشتغال روستائیان از ۵ درصد در سال ۹۶ به ۳۰ درصد رسیده و حجم اعتبار دولت به سمت روستاها افزایش پیدا کرده است

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه