اخذ تصمیمات جدید برای توسعه دولت الکترونیکی/تسهیل فضای کسب وکار

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات از برگزاری چهاردهمین جلسه این شورا با حضور رئیس جمهور و اخذ تصمیمات جدید برای توسعه دولت الکترونیکی و تسهیل فضای کسب و کار خبر داد.

اخذ تصمیمات جدید برای توسعه دولت الکترونیکی/تسهیل فضای کسب وکار

به گزارش خبرنگار مهر، رضا باقری اصل در توئیتر نوشت: جلسه چهاردهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات امروز دوشنبه با حضور رئیس جمهور برگزار شد و تصمیمات جالب توجهی برای توسعه دولت الکترونیکی و تسهیل فضای کسب وکار گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه همراهی وزرای دولت برای خدمات متشکل از چند استعلام بین دستگاهی قابل توجه است، توضیح داد: امروز برای اولین بار معاون قوه قضائیه و فرمانده نیروی انتظامی برای تسهیل فرآیندها و الکترونیکی شدن آنها در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات حضور پیدا کردند. از این رو مقرر شد سرویس‌های تأیید اماکن و استعلام‌ نظام‌ وظیفه به صورت الکترونیکی  انجام گیرد.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: به منظور تسهیل فرآیند خدمات بیمه و مالیات کارفرمایی پنجره واحد ثبت اطلاعات پرسنل اشخاص حقوقی و کارگاه ها ایجاد و کارفرمایان از دوباره کاری بین تامین اجتماعی و مالیات خلاص می‌شوند.

باقری اصل افزود: اما یک تصمیم ویژه استارت آپ ها با موافقت و همراهی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اخذ شد که امکان اخذ کد کارگاهی برای چند کارگاه یا کسب و کار در یک نشانی یا با نشانی محل اقامت قانونی اشخاص را فراهم می کند. برای اولین بار گامی در جهت شرکتهای‌ مجازی‌ قانونی برداشته شد.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه