سرمايه‌گذاري گسترده منيگا براي ارايه خدمات نوآورانه بانكي

منیگا، مرکز فناوري مرکزی لندن است که فناوری بانکی دیجیتال را برای برخی از بزرگ‌ترین بانک‌های جهان فراهم می‌کند؛ اين مركز به تازگي 8.5 میلیون یورو بر ميزان سرمايه‌گذاري خود براي فرصت‌هاي فناورانه آتي افزوده است.

سرمايه‌گذاري گسترده منيگا براي ارايه خدمات نوآورانه بانكي

"سرمایه‌گذاری استراتژیک" اين پروژه توسط گروه BPCE، دومین گروه بانکی بزرگ در فرانسه انجام شده است و در کنار آن Grupo Crédito Agrícola پرتغال و شریک استراتژیک دیرینه آن UniCredit نيز حضور داشته و كار رهبری پروژه را بر عهده دارد. هر سه اين بانك‌ها از جمله مشتريان فين‌تك منیگا هستند و از اين سرويس خدمت مي‌گيرند.

این بودجه برای ادامه سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های تحقیق و توسعه منیگا و همچنین برای تقویت تیم‌های فروش و خدمات حوزه فين‌تك هزينه مي‌شود. سایر سرمایه‌گذاران موسسات Velocity Capital، ifonden و Frumtak Ventures هستند.

جورج لودویكسون، مدیرعامل و بنیان‌گذار منیگا در بیانیه‌ای اعلام كرده: ما بسیار خوشحالیم كهGroupe BPCE و Crédito Agrícola و ساير سرمايه‌گذاران را در كنارمان داريم. همکاری نزدیک با مشتریان، بخش مهمی از استراتژی ما به عنوان يك شریک ارايه‌دهنده نوآوری دیجیتال است.

سکوی بانکی دیجیتال منیگا به بانک‌ها و فن‌افزارهای پیشرفته کمک می‌کند تا از داده‌های مالی شخصی برای نوآوری و ارايه خدمات آنلاین و موبايلي استفاده شود. محصولات مختلف آن شامل یک لایه نرم‌افزاری است که شکاف بین زیرساخت‌های فنی میراث بانکی و یک API مدرن را ایجاد می‌کند و باعث می‌شود تجربیات بانکی دیجیتال دوستانه‌اي با مشتريان سيستم بانكي برقرار شود.

مجموعه محصولات منيگا شامل فناوري‌هاي تجمیع داده‌ها، راه‌حل‌های مدیریت مالی شخصی و تجاری و پاداش‌های برگشتی است.

همچنین فناوری این شرکت به منظور پشتیبانی و بهره‌مندی از بانكداري باز طراحی شده است و از این طریق، محصولات و خدمات توسط بیش از 90 میلیون مشتری بانکی در 30 کشور جهان قابل دريافت است.

این گستردگي ارايه خدمات توسط فين‌تك منيگا باعث شده از سال 2019 مکان‌های جدید اداری در بارسلونا و سنگاپور افتتاح و بر تعداد شعب لندن اين فين‌تك افزوده شود.

گفتني است پيش از اين سرمایه‌گذار اصلی Groupe BPCE برای اولین بار در سال 2018 با منيگا همکاری کرده بود و بر همين اساس خدمات نوآوري‌محور اين فين‌تك به مشتريان بانكي با مشاركت توامان بانك و فين‌تك ارايه شد.

نويسنده مطلب: نادر نينوايي