رونمایی از طرح توسعۀ خدمات دیجیتال ایرانسل در ۱۰۳۴ روستا

دسترسی 1034 روستا به شبکۀ ملی اطلاعات، روز شنبه، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ساختمان مرکزی ایرانسل رونمایی شد.

رونمایی از طرح توسعۀ خدمات دیجیتال ایرانسل در ۱۰۳۴ روستا

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، مراسم «رونمایی از دسترسی 1034 روستا به شبکۀ ملی اطلاعات»، روز شنبه 24 خرداد ماه 1399، با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیأت همراه، بیژن عباسی آرند مدیرعامل و معاونان و مدیران ارشد ایرانسل، در آمفی تئاتر ساختمان مرکزی ایرانسل و نیز با حضور آنلاین استانداران کهگیلویه و بویراحمد و کردستان و جمعی از نمایندگان مردم دو استان در مجلس شورای اسلامی، برگزار شد.

در این مراسم، با برقراری ارتباط آنلاین با دو روستای «شهنیز» در استان کهگیلویه و بویراحمد و «گلانه» در استان کردستان به عنوان نمونه‌هایی از 1034 روستا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سایت‌های مخابراتی ایرانسل در این روستاها را افتتاح شد.

با اضافه شدن این روستاها، تعداد روستاهای تحت پوشش شبکۀ ایرانسل به 17644 روستا رسیده است.

همچنین در این مراسم، مدیرعامل ایرانسل، آخرین اقدامات و دستاوردهای اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در زمینۀ ارایه خدمات دیجیتال را شرح داد.

دسترسی این روستاها به شبکۀ ملی اطلاعات که از طریق سرمایه‌گذاری مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایرانسل انجام شده است، با ایجاد امکان استفادۀ ساکنان این روستاها از جدیدترین خدمات دیجیتال، زمینۀ بهبود کیفیت کسب و کار و زندگی در این مناطق را فراهم می‌کند.

ایرانسل پیش از این، از طریق همکاری با تأمین‌کنندگان خدمات ارتباطی ثابت در روستاها، ضمن انعقاد تفاهم‌نامه، تمامی امکانات و ظرفیت‌های خود را در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات ارتباطی در سراسر کشور، با تمرکز بر بهبود وضعیت پوشش در مناطق روستایی به کار گرفته بود.