توسط پژوهشگاه ICT ؛

کارگاه حاکمیت شهرهای هوشمند در اجلاس جامعه اطلاعاتی برگزار می شود

کارگاه مجازی حاکمیت شهرهای هوشمند» در همایش بین‌المللی اجلاس جامعه اطلاعاتی (WSIS ) توسط نمایندگان ایران برگزار می شود.

کارگاه حاکمیت شهرهای هوشمند در اجلاس جامعه اطلاعاتی برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، همایش بین‌المللی اجلاس جامعه اطلاعاتی (WSIS) به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

در این همایش بین المللی، علیرضا یاری و محمدرضا میرصراف به عنوان نمایندگان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، قرار است کارگاه «حاکمیت شهرهای هوشمند» را با محوریت هوشمندسازی شهر مشهد ارائه کنند.

این کارگاه در راستای تفاهم‌نامه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با شهرداری مشهد و با همکاری سازمان فناوری اطلاعات شهرداری مشهد، در روز جمعه ۶ تیرماه ۹۹ ارائه خواهد شد.

با توجه به برگزاری سه کارگاه در روز، فرصتی فراهم شده تا علاقمندان حوزه فاوا در کارگاه‌های مورد علاقه خود حضور یافته و مشارکت داشته باشند.

به گزارش مهر، اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین گردهمایی‌های سالانه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه جهانی ICT با همکاری سازمانهایی مانند یونسکو، اتحادیه جهانی مخابرات (ITU ) و UNDP همه ساله در ژنو سوئیس برگزار می‌شود.

امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز به اقدامات مسئولانه جهت جلوگیری از گسترش آن، اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی از هفتم تا دهم سپتامبر به صورت مجازی برگزار خواهد شد که شامل بیانیه های سیاستگذاری، میزگرد وزرای ارتباطات، مراسم جایزه و مجموعه ای از جلسات تسهیل خط اقدام WSIS خواهد بود.

همایش بین‌المللی اجلاس جامعه اطلاعاتی عنوان یکی از پیش همایش های اجلاس WSIS برگزار می شود.