با دستور ويژه رييس‌جمهور ممكن مي‌شود:

كاهش زمان صدور مجوز اصناف با تكيه بر دولت الکترونیکی

نادر نينوايي

كاهش زمان صدور مجوز اصناف با تكيه بر دولت الکترونیکی

چهاردهمين جلسه شوراي اجرایی فناوري اطلاعات با محوريت بررسي چگونگي توسعه دولت الکترونیکی و تسهيل فضاي كسب و كارها با حضور رييس‌جمهور و تعدادي از وزرا برگزار شد.

در اين جلسه رضا باقري‌اصل دبير شوراي اجرایی فناوري اطلاعات، چالش‌ها و نيازهاي توسعه دولت الکترونیکی و اقداماتي كه براي تحقق شعار جهش توليد مي‌بايست صورت گيرد را با رييس‌جمهور مطرح كرد. به نظر مي‌رسد اين جلسه دستاوردهاي مهم و مثبتي هم در زمينه توسعه دولت الکترونیکی و هم در زمينه تسهيل فضاي كسب و كار داشته است.

حذف مجوزهاي زائد، امكان انجام اعطاي مجوزها به صورت برخط و بر بستر دولت الکترونیکی و نيز امكان اختصاص كد كارگاه به استارت‌آپ‌هاي مجازي و شركت‌هاي نوپايي كه در فضاي اشتراكي فعالیت مي‌كنند بخشي از مصوبات اين جلسه است كه اميد مي‌رود در آينده‌اي نزديك نتايج آن دستاوردهاي قابل اتكايي را براي اقتصاد كشور در پي داشته باشد.

چرخه اطلاعات كليد توسعه فضاي كسب و كار

رضا باقري‌اصل در خصوص جزييات جلسه چهاردهم شوراي اجرايي فناوري اطلاعات كه با حضور رييس‌جمهور و برخي از وزرا برگزار شد و نكاتي كه وي در اين جلسه در گزارش به رييس‌جمهور ارايه داده اظهار كرد: موضوع جلسه بحث جهش توليد و دولت الکترونیکی بود و به اين موضوع پرداخته شد كه دولت الکترونیکی چگونه مي‌تواند به مباحث مربوط به جهش توليد كمك كند. طبيعتا در خصوص موضوع دولت الکترونیکی 10 ابلاغيه مربوطه در دفتر رييس‌جمهوري در حال پيگيري است و در اين جلسه تمركز بر همفكري با رييس‌جمهور بر جهش توليد بود تا تصميماتي گرفته شود كه در سالي كه به دستور مقام معظم رهبري با عنوان جهش توليد نام‌گذاري شده بتوانيم سرويس‌هايي فراهم كنيم كه به فرايندهاي توليدي كشور كمك كند.

وي با ذكر اينكه سعي كرده در جلسه با رييس‌جمهور به امر داده‌ها و اهميت آن براي ايجاد جهش در توليد بپردازد بيان كرد: در چند سال اخير مسايلي همچون چرخه آزاد اطلاعات و اهمیت زمان ارايه محصول/ خدمت در زمينه توليد مورد توجه واقع شده‌اند؛ زماني كه وارد عصر اطلاعات شديم اين انتظار به وجود آمد كه هزينه‌هاي توليد كاهش پيدا كند؛ امروز تقاضا به واسطه دسترسي بيشتر مردم به اطلاعات رشد پيدا كرده و هدفمندتر شده است و مسير جهاني اقتصاد به سمت توليد انبوه سفارشي سوق پيدا كرده است؛ در نتيجه چرخه اطلاعات نقش موثرتري بر توليد پيدا كرده است. بر همين اساس يكي از ابزارهايي كه دولت مي‌تواند به عنوان منابع در اختيار بخش توليد بگذارد بحث اطلاعات است. اساسا اينكه نيازهاي مردم چه هستند و گرايش ساختار اقتصادي كشور به چه شكلي است مي‌تواند كمك‌كننده باشد. همچنين برخي از محصولات براي توليد نياز به اطلاعات دارند كه براي مثال اطلاعات مربوط به مكان‌يابي توليد مي‌تواند در زمينه بازارسازي بسيار اثرگذار باشد.

دبير شوراي اجرایی فناوري اطلاعات ادامه داد: امروز شاخص زمان وارد معادلات بهره‌وري توليد شده است و زمان ورود به بازار و زمان توليد محصول نيز اهميت دارند. اگر زماني كه محصولي ارايه شده نتوانيم آن را به موقع به بازار برسانيم يا آن محصول با جایگزین‌های وارداتی تامین مي‌شود و يا كشش بازار قبلي را از دست مي‌دهد.

دولت الکترونیکی راهكار كاهش زمان اعطاي مجوز

يكي از مشكلات هميشگي كسب و كارها به‌خصوص در حوزه فاوا مربوط به مشكلات ناشي از تعدد مجوزها و زمان طولاني اعطاي مجوز است.

باقري‌اصل با ذكر اينكه مسايل مرتبط با دولت الکترونیکی و اخذ مجوز در این جلسه با رييس‌جمهور طرح شده، گفت: چالش‌هاي فرايند اخذ مجوز اصناف و آغاز فعاليت اقتصادي بر اساس نقشه استعلامات کشور خدمت اعضای شورا این‌طور ارايه شد که در حال حاضر اگر كسي بخواهد در يك صنف خاص مثل آرايشگري فعاليت كند براي اخذ مجوزهاي مربوطه بايد يك فرايند يك تا دو ماهه را در خوشبينانه‌ترين حالت ممكن طي كند و همين امر باعث مي‌شود هزينه و زمان زيادي براي دريافت مجوز نياز باشد.

از سوي ديگر به جز بحث ورود به كسب و كار در زمينه خروج از كسب و كار نيز مشكلاتي وجود دارد كه چالش‌هايي را براي فعالان در اصناف مختلف ايجاد مي‌كند.

وي افزود: در اين جلسه كه سردار اشتري فرمانده نيروي انتظامي نيز حضور داشتند درخواست شد كه تاییدیه  اماكن الكترونيكي شود كه اگر اين اتفاق بيفتد 15 روز از زمان صرف شده براي صدور مجوز كاسته خواهد شد. در اين جلسه موافقت سردار اشتري را جلب كرديم و فكر مي‌كنم با اين اتفاق مجوز 3 ميليون واحد صنفي كاهش پيدا ‌كند؛ توجه داشته باشيد كه چيزي حدود 96 درصد از مجوزهاي اصناف نيازمند تايیدييه اماكن هستند. از سوي ديگر باتوجه به مطالب مطرح شده در اين جلسه فكر مي‌كنم به سمتي برويم كه براي همه موارد نياز به استعلام وجود نداشته باشد چرا كه باتوجه به ورود ابزارهاي رايانه‌اي و اينكه پروژه دولت الكترونيكي به يك پيشرفت قابل قبولي رسيده است اين امكان فراهم شده كه برخي از استعلام‌هاي مورد نياز به صورت نظام‌مندتر و آنلاين انجام شوند.

دبير شوراي اجرایی فناوري اطلاعات ادامه داد: از سوي ديگر گواهي بهداشت فردي و محيطي براي 133 مجوز لازم است كه اگر الكترونيكي شود 7 روز هم از اين بابت از زمان صدور مجوز كاسته مي‌شود. در حقيقت الكترونيكي شدن همين دو مجوز 22 روز از زمان صدور مجوز خواهد كاست. اين پيشنهاد مورد توجه رييس‌جمهور قرار گرفت و دستورات ويژه در اين زمينه را صادر كردند و در حال تنظيم مستندات آن هستيم؛ توجه داشته باشيد كه يك ميليون واحد صنفي مشمول اين گواهي مي‌شوند.

وي در خصوص ضمانت اجرايي اين مصوبات نيز گفت: در مصوبه جلسه، وظايف هر يك از نهادها اعم از وزارت صمت، ناجا و ديگر نهادها مشخص شده و به هيات مقررات‌زدايي حكم شده كه اجراي اين موارد را پيگيري كند.

باقري‌اصل ادامه داد: بحث ديگر ما مربوط به مجوز كسب و كار بود كه مدت زمان تخصيص آن به متقاضيان مشخص نيست و تخصيص آن به متقاضيان نيازمند بررسي‌هاي عمومي، مكان‌يابي و بررسي اين موضوع است كه كسب و كار مربوطه در محلي كه مربوط به حريم‌ سازمان محيط زيست، ميراث فرهنگي، جاده و آب، برق و گاز است داير نشده باشد. همچنين ‌مي‌بايست امكان تامين گاز، آب و برق در محل مستقر شدن كسب و كار در نظر گرفته شده وجود داشته باشد. طبيعي است كه بررسي تمام اين موارد فرايندي زمانبر است. افزون بر اين خود فرايند ثبت شركت نيز زمانبر است و باعث مي‌شود در عمل سرمايه‌گذار داخلي يا خارجي نياز به يك تا دو سال زمان براي دريافت مجوزها و شروع فعاليت داشته باشد. نظر رييس‌جمهور اين بود كه به جاي اعلام اشخاص، سازمان‌ها اعلام كنند كه در چه مكان‌هايي امكان اعطاي مجوز وجود دارد. بنابراين بايد در خصوص موارد مورد اشاره مردم دسترسي آزاد به اطلاعات داشته باشند و خودشان انتخاب كنند كه كسب و كارشان را در كجا مستقر كنند.

از تسهيل ثبت ماليات و بيمه تا اختصاص كد كارگاه

دغدغه كارفرمايان براي ثبت بيمه كارمندان و نيز چالش‌هاي مربوط به اظهارنامه‌هاي مالياتي يكي از مشكلات هميشگي كسب و كارهاي كشور بوده است؛ در حالي كه در صورت اجراي كامل دولت الكترونيكي امكان تسهيل اين موارد وجود دارد.

باقري‌اصل در همين خصوص اذعان داشت: ما از رييس‌جمهور تقاضا كرديم يك پايگاه براي اشخاص حقوقي و كارفرماياني كه مي‌خواهند وارد سازمان مالياتي يا سازمان تامين اجتماعي شوند و داده‌هاي پرسنل خود را براي اعلام بيمه يا ماليات بارگذاري كنند ايجاد كنيم. درواقع تقاضا كرديم دو وزير كابينه يعني آقايان شريعتمداري و دژپسند همكاري كنند تا ما پايگاه مشتركي براي اين كار راه‌اندازي كنيم. در ارتباطي كه با سازمان مالياتي و سازمان تامين اجتماعي داشتيم هم اين موضوع مورد تاييد آنها قرار گرفت و قرار شد اين پايگاه شكل بگيرد. اين پايگاه مي‌تواند باعث شود بسياري از تقلب‌ها از بين برود و اطلاعات ميان بيمه و ماليات يكسان شود و همين‌طور امكان تبادل سرويس با ساير دستگاه‌ها را با يك ديتاي شفاف محقق مي‌كند.

دبير شوراي اجرایی فناوري اطلاعات در ادامه با اشاره به مشكلات استارت‌آپ‌ها براي دريافت كد كارگاه و راهكار ارايه شده در اين خصوص گفت: يك چالش جدي كسب و كارهاي نوپا به‌خصوص در حوزه آي‌تي آن است كه زماني كه مي‌خواهند كد كارگاه را اعلام كنند و به عنوان كارفرما تلقي شوند باتوجه به اينكه محيط كاري‌شان مشترك است امكان اختصاص كدپستي وجود ندارد، به همين منظور پيشنهاد داديم كدپستي يگانه در خصوص محل كار كسب و كارهاي مجازي حذف شود؛ براي كسب و كارهاي غيرمجازي نيز وزير كار اعلام كردند كه موضوع را در شوراي اجرایی كار مطرح كرده و مشكل را حل مي‌كنند. با اين روش بسياري از كسب و كارهايي كه اصطلاحا زيرپله‌اي و ناشناس هستند با اين فعاليت داراي شناسه مي‌شوند و كد كارگاه به آنها اختصاص مي‌يابد. اكثر وزرا و نيز دبير شوراي اجرایی فضاي مجازي نيز از اين موضوع حمايت كردند. باتوجه به حمايت وزرا و شوراي اجرایی فضاي مجازي احتمالا مصوبه مربوطه در اين خصوص اعلام خواهد شد و نهادهاي مربوطه كمك مي‌كنند تا كسب و كارهاي مجازي درگيري‌هاي مربوط به فضا و اختصاص كد كارگاه را نداشته باشند. از سوي ديگر قرار شد سازمان تامين اجتماعي و دستگاه‌هايي كه در خصوص كسب و كارها مقررات‌گذاري انجام مي‌دهند شناسه‌دار ‌شوند و فعالیت آنها از حالت زيرزميني به يك حالت رسمي تبديل شود. به نظرم به اين ترتيب گام اول براي شركت‌هاي مجازي به اقتصاد كشور برداشته شده است.

باقري‌اصل يادآور شد: توجه داشته باشيد كه اين امكان به هيچ وجه مانع نظارت اماكن و ساير سازمان‌ها بر فعاليت كسب و كارها نخواهد بود و در عين حال محدوديت‌‌هاي قبلي كه براي كسب و كارهاي مجازي وجود داشت مرتفع خواهد شد.

جمع‌بندي

به نظر مي‌رسد خروجي اين جلسه و دستاورد دبير شوراي اجرایی فناوري اطلاعات از ديدار با رييس‌جمهور را مي‌توان اين‌طور برشمرد كه در مرحله نخست زمينه لازم براي بررسي و استعلامات دولتي براي اعطاي مجوزها فراهم شده است و با كمك پيشبرد دولت الكترونيكي امكان كاهش زمان اعطاي مجوزها در آينده نزديك فراهم خواهد شد.

از سوي ديگر با ايجاد پايگاه آنلاين براي ثبت برخط بيمه و ماليات بخشي از مشكلات كسب و كارها نيز برطرف شده و ميزان تقلب‌هاي احتمالي مثل كم‌اظهاري ماليات و زياد اعلام كردن مبلغ دستمزد در خصوص بيمه كاهش خواهد يافت.

در آخر در صورتي كه نكات مطرح شده در اين جلسه به نتيجه برسد اميد مي‌رود كه براي نخستين بار در كشور امكان ثبت كدكارگاه براي هزاران استارت‌آپي كه در دفاتر كار اشتراكي در حال فعاليت هستند و فعاليت مجازي دارند، فراهم شود.

با وجود تمام دستاوردهاي احتمالي اين جلسه اما از سويي تحقق همه اين موارد نيازمند پيگيري مداوم شوراي اجرايي فناوري اطلاعات و همكاري سازمان‌هاي مربوطه است و از سوي ديگر به نظر مي‌رسد دولت مي‌بايست به دنبال در نظر گرفتن ضمانت اجرايي دقيق براي اجراي تمام مصوبات اين جلسه و پيشبرد صحيح پروژه دولت الكترونيكي باشد. طبيعي است كه هفته نامه عصر ارتباط در جهت تكاليف رسانه‌اي خود در آينده پيگير تحقق مصوبات اين جلسه از مسوولان و نهادهاي مربوطه خواهد بود.

 

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه