فرصت‌هاي جديد براي توسعه بانكداري ديجيتالي

بانكداري ديجيتالي در روزهاي اخير روز به روز در حال گسترش است و افزايش تقاضاي عمومي براي دريافت خدمات ديجيتالي باعث شده كه بانك‌ها رو به اصلاح و ارتقاي خدمات ارايه شده در حوزه ديجيتال بياورند.

فرصت‌هاي جديد براي توسعه بانكداري ديجيتالي

بر اساس گزارش‌هاي منتشره مشخص شده كه همه‌گیری كرونا تاثیر دو برابری در بخش بانکداری دیجیتال داشته است و در کنار مشکلات پیش‌بینی نشده، فرصت‌های جدیدی برای رشد و نوآوری ایجاد شده است.

در واقع ماجراي شيوع ويروس كرونا تاثیر بسزایی در طیف وسیعی از صنایع از جمله بخش بانکداری دیجیتال داشته است. به موازات دشواری‌های موجود، شرایط پیش‌بینی نشده فرصت‌های جدیدی را برای افزایش امنیت صنعت و بهبود تجربه مشتری و همچنین تسریع در توسعه بیشتر شرکت‌های فين‌تك و بازار بانکداری ديجيتالي ايجاد کرده است.

«اگن سله‌مونيت»، معاون مدیرعامل شرکت ConnectPay، در مورد چشم‌انداز وضعیت غیرمنتظره ایجاد شده و چگونگی تاثیر آن در حوزه بانکداری دیجیتال توضیحاتي ارايه داده است.

 

افزایش امنیت صنعت

بانک‌ها و سایر موسسات مالی (FI) از ابتدای این همه‌گیری، هدف اصلی کلاهبرداران بوده‌اند؛ تعداد حملات سایبری بین فوریه و آوریل تنها 238 درصد بوده كه شگفت‌آور است. افزایش میزان تهدیدها باعث شده است تا شرکت‌ها برای مقابله با آن و به منظور جلوگیری از نقض اطلاعات و محافظت از مشتریان خود اقدام کنند.

بدون تردید این همه‌گیري، مقاومت سایبری صنعت بانكداري را در بوته آزمایش قرار داده است و در عين حال به عنوان یک عامل انگيزشي عالی برای تقویت روش‌های پیشگیری از کلاهبرداری عمل کرده است.

ایجاد حراست‌های بیشتر و به مدت طولانی پس از وقوع بحران، به نفع فعالان بازار خواهد بود زیرا فعالان بازار برای مقابله با تهدیدهای دیجیتال مجهزتر خواهند شد.

 

رشد بازار پرداخت‌های دیجیتال

افزایش میزان استفاده از پرداخت‌های دیجیتال در میان همه‌گیری‌ها، باعث رونق تجارت الکترونیکی شده است. این بحران، انگیزه قابل توجهی برای افزایش میزان پرداخت‌هاي الکترونیکی ايجاد كرده است. به منظور همگام‌سازی با افزایش تقاضا، ایجاد راه‌حل‌های نوآورانه‌تر برای بازار پرداخت‌های دیجیتال در اولويت بانك‌ها قرار گرفته است. براي مثال در كشور سوئد در میان عدم اطمینان بانک مرکزی اين كشور توافق‌نامه‌ای برای دسترسی به سکوی TIPS Eurosystem به امضا رسانده که به عنوان پایه‌ای برای بستر شخصی این کشور برای پرداخت‌های فوری عمل خواهد کرد.

 

ارتقاي تجربه مشتري

در اين مدت ارايه خدمات نوآورانه بانكي نيز رشد قابل توجهي داشته كه موجب بهبود تجربه مشتريان شده است.

با اين وجود آمار نشان مي‌دهد مشتریانی که از تجربه بانکداری دیجیتالی خود بسیار راضی هستند، دو و نیم برابر بیشتر از افرادی که صرفا راضی هستند، احتمال دارد که حساب‌های جدیدی را در بانک فعلي خود باز کنند بنابراين با توجه پیامدهاي كرونا، بانك‌ها باید در مسیر حفظ و جذب مشتريان حركت كنند.