كووید 19 با خودروهای 2020 چه كرد؟

دسامبر سال 2019 میلادی را می‌توان نقطه شروع عصری جدید در زندگی مردمان قرن 21 دانست.

كووید 19 با خودروهای 2020 چه كرد؟

زمانی که خبر پیدا شدن ویروسی مرگبار، زندگی تمام ساکنان کره زمین را کاملاً تغییر داد. ویروس کرونا نه تنها در مدت زمانی کوتاه، عده زیادی از مردم جهان را درگیر بیماری و مرگ ساخت، بلکه اقتصاد دنیا و تمامی فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی را هم دستخوش تغییرات جبران‌ناپذیری کرد. 

صنعت خودروسازی هم مانند بسیاری از حوزه‌های اقتصادی از آسیب این ویروس در امان نماند. سال 2020 قرار بود سال تحول صنعت خودروسازی باشد و تمامی خودروسازان مطرح دنیا برای این سال برنامه‌های خاصی داشتند. اما یک خفاش تمام برنامه‌ها و طرح‌های تولیدکنندگان را بلعید و دنیایی را در بهت و حیرت فرو برد!

20  پشت دروازه‌های 19!

سال 2020 به دلیل نام جذاب و متفاوتش مورد توجه خودروسازان بود. بسیاری از آنها نمونه‌های جدید خودشان را که در سال 2019 تولید شده بود، به بازار عرضه نکرده بودند و مراسم معرفی آن را کش داده بودند تا با رسیدن به سال 2020 عنوان زیباتر و دهان پرکن‌تری برای خودروی جدیدشان داشته باشند. 

رقابت بر سر تولید خودرویی جدید و متفاوت در این سال بالا بود. کمپانی‌های بزرگ خودروسازی مانند مرسدس بنز، کادیلاک، هیوندای، تویوتا، کیا و پورشه خودروهای جدیدشان را برای رونمایی در نمایشگاه‌های مطرح دنیا در پایان سال 2019 و ابتدای سال 2020، آماده کرده بودند و خوشحال از دورنمای جذابی که برای فروش محصولات خود می‌دیدند، تمرکزشان را بر تولید این خودروها گذاشته بودند. اما به یک‌باره همه برنامه‌ها دود شد و به هوا رفت. 

مراسم رونمایی و معرفی خودرو در سرتاسر جهان هم تحت تأثیر این ویروس قرار گرفت.نمایشگاه‌های بزرگ جهان مانند لس‌آنجلس، ژنو، فرانکفورت، شیکاگو و بروکسل تحت تأثیر این ویروس مورد هیچ استقبالی از سوی عموم مردم قرار نگرفت. نمایشگاه معروف دیترویت که همه ساله مراسم انتخاب بهترین خودروهای جهان از جنبه‌های گوناگون در آن برگزار می‌شود هم امسال تحت تأثیر این ویروس به صورت مجازی برگزار شد و علاقه‌مندان به خودرو از طریق اینترنت آن را تماشا کردند. 

این موضوع برای خودروسازان بزرگ آسیا اتفاق خوبی نبود. چون در این نمایشگاه برای اولین بار کیاموتورز توانست در رقابت با بزرگان خودروسازی جهان، با عرضه کراس‌اوور زیبای کیا تلوراید، جایزه بهترین خودروی جهان را از آن خود کند. مزدا هم با معرفی نسخه جدید مزدا سه، عنوان زیباترین خودروی جهان را در بخش طراحی به خود اختصاص داد. اخبار این رویداد بزرگ هم زیر سایه شوم ویروس کرونا نتوانست آن طور که باید به گوش عموم مردم برسد. 

این تعطیلی فقط برای نمایشگاه‌ها نبود. به دنبال گسترش ویروس، شرکت‌های بزرگ خودروسازی مانند فورد، پورشه، فولکس واگن، هیوندای، نیسان، تویوتا، جنرال موتورز و رنو تمامی کارخانه‌ها و فعالیت‌های خود را در سراسر دنیا از ماه مارس 2020 رسماً تعطیل اعلام کردند. این اتفاق به این صورت سراسری تقریباً اتفاقی غیرمنتظره و غیرقابل پیش بینی بود.

ویروس کووید 19 چگونه صنعت خودروسازی را فلج کرد؟

چین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قطعات خودرو در جهان است. با رشد عجیب و جالب صنعت خودروسازی در چین، بسیاری از خودروسازان بزرگ دنیا، ساخت قطعات خودروهای خود را به چین سپرده‌اند. بسیاری از آنها کارخانه‌های تولیدی خود را به شهرهای این کشور منتقل کرده‌اند. اما حالا با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از کارخانه‌ها برای محافظت از کارکنانشان تعطیل، یا به حالت نیمه تعطیل درآمدند. نمایندگی‌های خودروها در سرتاسر دنیا هم تحت تاثیر همین مطلب تقریباً تعطیل شدند.

ماه‌های اول سال میلادی، که همیشه اوج فعالیت و شروع پروژه‌های جدید بوده است، در سال 2020 تقریباً در خاموشی و سکوت گذشت. از طرفی به دلیل تعطیل شدن بیشتر مشاغل برای چیزی حدود چهار ماه، شرایط اقتصادی عامه مردم هم رو به وخامت رفت. به همین دلیل بازار خودرو با کاهش تقاضا روبه‌رو شد و این مشکل دوم خودروسازانی شد که تولیدات خود را برای عرضه در سال جدید آماده کرده بودند. میلیون‌ها شغل در سراسر دنیا هم وابسته به صنعت خودروسازی است و طبیعتاً با تعطیلی این صنعت آنها هم دچار رکود می‌شوند. 

خودروسازی در ایران هم با دامنه شیوع بالای این ویروس مانند دیگر نقاط دنیا با رکود عجیبی روبه‌رو شد. کاهش تقاضای خرید خودرو برای نمونه‌های صفر تولید شده در کارخانه‌ها علی‌رغم طرح‌های مختلف کارخانه‌ها برای جذب مشتری با استقبال زیادی روبه‌رو نشد. 

سامانه‌های خرید و فروش خودرو مانند دیوار خودرو هم روزهای خلوتی را سپری می‌کنند. ویروس کووید 19 هم مانند بسیاری بیماری‌ها و اتفاقات در دنیا تمام خواهد شد و با کشف واکسن و درمان، این بیماری هم کنترل خواهد شد. باید دید غول‌های صنعت خودروسازی برای جبران این ضرر و زیان خود و مدیریت این داستان چه برنامه‌هایی دارند. داستانی که نگذاشت 2020 برچسب ماندگار خودروهای جهان شود.