دسترسی سنگاپوری‌ها به خدمات بانکداری دیجیتال با کارت شهروندی

او سی بی سی بانک (OCBC Bank)،‌ شرکت خدمات مالی و بانکداری سنگاپوری است که طیف وسیعی از خدمات بانکی شامل: بانکداری خرد،‌ سرمایه‌گذاری و خدمات بیمه را ارايه می‌دهد.

دسترسی سنگاپوری‌ها به خدمات بانکداری دیجیتال با کارت شهروندی

این شرکت در سال 1932 راه‌اندازی شد و در حال حاضر در جنوب شرقی آسیا،‌ ژاپن،‌ استرالیا،‌ بریتانیا و ایالات متحده مشغول به کار است. ضمن آنکه بیشترین شعبه‌های خارجی بانک با 411 شعبه در کشور اندونزی قرار دارند. شعبه مرکزی این بانک در سنگاپور قرار دارد و سهام بورس آن در بازار بورس سنگاپور معامله می‌شود.

مشتریان OCBC Bank در سنگاپور هم اکنون می‌توانند از کارت شهروندی خود برای دسترسی به خدمات بانکی دیجیتال از طریق برنامه تلفنی همراه‌بانک یا بانکداری اینترنتی استفاده کنند. این بانک هفته گذشته اعلام کرد اولین بانکی در سنگاپور است که این سرویس را ارايه می‌دهد.

برنامه SingPass Mobile به عنوان گزینه‌ای جایگزین برای روش سنتی ورود به سیستم بانکداری دیجیتال با یک کد دسترسی و یک پین عمل می‌کند که نیاز به خاطر سپردن چندین کد از جمله برای حساب‌های مختلف را حذف می‌کند.

ريیس شرکت تجارت دیجیتال OCBC در سنگاپور گفت: «دسترسی آسان به خدمات بانکداری دیجیتال،‌ هدف اصلی ما بوده است. من معتقدم که ارايه SingPass - یک روش قابل اعتماد و استفاده گسترده از تایید هویت دیجیتال در سنگاپور- به عنوان یک جایگزین، باعث فراهم کردن اطمینان و راحتی بیشتر به مشتریان ما خواهد شد تا به صورت دیجیتالی با ما همراه باشند.»

برنامه SingPass Mobile که در اواخر سال 2018 راه‌اندازی شده است، به 1.6 میلیون کاربر خود اجازه می‌دهد از 60 آژانس دولتی و بیشتر به خدمات الکترونیکی دولت دسترسی داشته باشند که از جمله می‌توان به بررسی مانده‌های صندوق تامین‌کننده مرکزی آنها و درخواست عمومی مسکن اشاره کرد.

همه‌گیری بیماری کووید19، تصویب بانکداری دیجیتال در سنگاپور را تسریع کرده است و ريیس بانک او سی بی سی گفت: حدود 100هزار مشتری جدید امسال برای اولین بار از خدمات بانکی دیجیتال استفاده کردند. معاملات دیجیتال انجام شده توسط افراد بین 50 تا 64 ساله، 40 درصد افزایش یافته و درحالی است که این بانک، همچنین شاهد جهش 48 درصدی معاملات دیجیتالی توسط مشتریان بالای 64 سال بوده.

اقدامات سختگیرانه ماندن در منزل در طول دوره مبارزه با شیوع بیماری، همچنین باعث کاهش قابل ملاحظه حضور در شعب بانک‌ها و افزایش معاملات آنلاین شده است.

سوپنندو موهانتی، ريیس فناوری امور مالی پیشرفته سنگاپور (MAS) همچنین خاطرنشان کرد که پایه و اساس اقتصاد دیجیتال سنگاپور با ادغام یکپارچه زیرساخت‌های عمومی دیجیتال با خدمات ضروری بنا شده است: «MAS همکاری نزدیکی با صنعت اقتصادی داشته است تا بتواند زیرساخت‌های دیجیتال بنیادی مانند احراز هویت دیجیتال در سطح کشوری را تقویت کند. بنابراین با همگراییSingPass Mobile ، MyInfo و PayNow، مشتریان می‌توانند حساب‌های بانکی خودشان را به صورت آنلاین افتتاح کنند، به خدمات بانکی دسترسی پیدا کرده و پرداخت‌های آنلاین را بدون نقص و با اطمینان انجام دهند.»

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه