فراخوان چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی منتشر شد

 چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی با انتشار فراخوانی از افراد و تیم‌های علاقه‌مند به شرکت در این رویداد مهم صنعت بازی کشور، دعوت به حضور کرد.

فراخوان چهارمین دوره جایزه بازی‌های جدی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، چهارمین دوره رویداد جایزه بازی‌های جدی در سه بخش اصلی، جشنواره بازی جدی سال 1399، هکاتون بازی‌های جدی 1399 و سمپوزیوم بازی‌های جدی 1399، دی ماه امسال توسط این بنیاد برگزار خواهد شد.

این رویداد در چهارمین دوره خود تلاش می‌کند تا زیرساخت‌های علمی و صنعتی را برای توسعه بیش ‌از پیش بازی‌های جدی در کشور فراهم و حلقه‌های توسعه را از تحقیقات دانشگاهی تا تجاری‌سازی محصولات موجود در صنعت تقویت کند.

این دوره رویداد با نگاهی کلان‌تر نسبت به سرگرمی‌های هدفمند، علاوه بر بازی‌های دیجیتال، حامی سایر سرگرمی‌‌های جدی همچون بازی‌های رومیزی یا شبیه‌‌سازها هم خواهد بود.

مشابه سال‌های گذشته، در این دوره نیز جایزه بازی‌های جدی میزبان آثار تولید شده در این زمینه است. پس از دریافت آثار ارسالی، بازی‌های جدی در سه مرحله مورد داوری تولید، داوری تجاری و داوری علمی قرار می‌گیرند و پس از بررسی‌های داوران، تیم‌های منتخب برای فینال، به ارايه دستاوردهای خود خواهند پرداخت. در مجموع بیش از 200 میلیون تومان جایزه در انتظار برندگان این بخش خواهد بود.

براساس این گزارش، هکاتون بازی‌های جدی نیز یک رویداد بازی‌سازی سه روزه است که در تهران، تبریز و اصفهان برگزار خواهد شد. امسال به دلیل همه‌گیر شدن ویروس کرونا و همچنین توجه به مدیریت فردی در این شرایط به‌عنوان مساله‌ای مهم، وزارت ورزش و جوانان با ارايه موضوع «مهارت‌های زندگی: مواجهه با همه‌گیری بیماری‌ها» حامی مالی و طراح مساله این رویداد در سه استان مذکور است و از بهترین بازی‌های رومیزی یا دیجیتالی این بخش تقدیر خواهد کرد.

بخش سمپوزیوم بازی‌های جدی پذیرای مقالات تخصصی و کارگاه های آموزشی در حوزه بازی‌های جدی است. مقالات فقط به زبان انگلیسی پذیرفته می‌‌شوند.

گفتنی است، مهلت ارسال آثار در هر سه بخش تا 30 آبان 99 خواهد بود.

نقد و بررسی بازی