اپ‌استورهای وطنی همچنان می‌تازند

نارضایتی کاربران از مارکت‌های iOS ایرانی

اپ‌استورهای وطنی همچنان می‌تازند

از اواسط سال 96 شرکت اپل اجازه حضور هیچ اپلیکیشن ایرانی روی اپ‌استور را نداد اما پس از تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران استفاده از برخی اپلیکیشن‌های داخلی به ویژه اپلیکیشن‌های بانکی روی سیستم عامل iOS با مشکل جدی رو‌به‌رو شد این برنامه‌ها غالبا از بستر فروشگاه اپل حذف شده و بانک‌ها نیز عموما این اپ‌ها را از طریق سایت خود به شکل مستقیم ارایه نمی‌دهند. از این رو بسیاری از کاربران iOS ناچار به استفاده از اپ‌استورهای ایرانی شده‌اند و برای داشتن اپلیکیشن‌های کاملا رایگان مانند همراه‌بانک‌ها مجبور به پرداخت حق اشتراک شده‌اند.

اما در این میان عرضه‌کنندگان اپلیکیشن‌های داخلی برای گوشی‌های اپل علاوه بر هزینه‌های سنگینی که از کاربران ایرانی درخواست می‌کنند پشتیبانی مناسبی هم ندارند و این امر موجب نارضایتی بسیاری از کاربران شده است تا جایی که در شبکه‌های اجتماعی این فروشگاه‌ها به کاسبان تحریم معروف شده‌اند و بسیاری از کاربران معتقدند که به واسطه تحریم‌ها، هزینه‌های سنگینی از کاربران ایرانی درخواست می‌شود و دانلود کاربردی‌ترین اپ‌ها برای کاربران به یک چالش جدی تبدیل شده است. هرچند که این فروشگاه‌ها نیز خرید لایسنس از اپل را هزینه‌بر عنوان می‌کنند اما کاربران معتقدند که این هزینه قابل قیاس با حق اشتراکی که از آنها دریافت می‌شود، نیست.

در این گزارش روایتی از نارضایتی‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی ارایه می‌شود.

*هزینه‌های گزاف برای اپ‌های مجانی

«سیب‌اپ» که یکی از ارایه‌دهندگان اپلیکیشن به کاربران ایرانی است هزینه اشتراک شش ماهه با گارانتی ۱۹۰هزار تومان را برای کاربران تعریف کرده است. «سیبچه» دیگر ارایه‌دهنده اپ‌های داخلی iOS نیز مبلغ 189 هزار تومان برای فروش اشتراک سه ماهه بدون گارانتی از کاربران ایرانی طلب می‌کند.

وضعیت سایر ارایه‌دهندگان اپ‌های داخلی اپل نیز به همین منوال است و هزینه‌های زیادی بابت ارایه امکان دانلود اپ از کاربران طلب می‌کنند و بسیاری از کاربران ایرانی که از گوشی‌های اپل استفاده می‌کنند به ویژه برای استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی خود ناچار به استفاده از خدمات یکی از ارایه‌دهندگان ایرانی هستند.

این در حالی است که اپ‌های ایرانی ارایه شده توسط بانک‌ها به شکل رایگان ارایه می‌شود و توسعه‌دهندگان هزینه‌ای بابت ساخت آنها دریافت نمی‌کنند بنابراین هزینه‌ای که بابت لایسنس نیز توسط ارایه‌دهندگان پرداخت می‌شود آنقدر زیاد نیست که لازم باشد چنین هزینه سنگینی از کاربران ایرانی اخذ شود، بنابراین کاربران ایرانی بابت ارایه خدماتی که در صورت نبود تحریم‌ها می‌بایست به صورت رایگان دریافت می‌کردند مجبور به پرداخت هزینه هستند. این در حالی‌ است که امکان دانلود تمام اپلیکیشن‌های بانکی برای سیستم‌عامل اندروید از طریق درگاه‌های رسمی بانک‌ها و فروشگاه‌های اندرویدی مهیا است.

 

*نمونه‌ای از نارضایتی‌ها

کافی‌ است سری به شبکه‌های اجتماعی بزنید و نام یکی از اپ‌استورهای ایرانی را سرچ کنید تا با انبوهی از نارضایتی‌های کاربران مواجه شوید. در اینجا به ذکر چند نمونه اکتفا می‌کنیم:

- با توجه به اینکه اپ‌های ایرانی روی اپ‌استور نیستن و برای دسترسی به همراه‌بانک‌ها از اپ «سیبچه» استفاده می‌کردم تا اینکه به خاطر محدودیت‌های اپل، سرویس پولی شد. ۱۸۰ هزار تومان برای شش ماه آبونمان دادم. امروز ناگهان همه‌چیز از کار افتاد. تلفن پشتیبانی که جواب نمی‌داد‌ و مدعی بود در حال رفع مشکل اکانت‌هاست و حواله‌ت می‌داد به پشتیبانی آنلاین. اونجا هم نوشته بود که حداکثر ظرف دو ساعت به پیغام‌ها جواب می‌دن. بعد از هفت ساعت بالاخره جواب دادن که طبق قوانین سایت ما دو جور اکانت می‌فروشیم با گارانتی (که گرا‌ن‌تر است) و بدون گارانتی. در خصوص بدون گارانتی اگه از کار بیفتد به خاطر اینکه اپل این‌ها رو شناسایی می‌کنه مسوولیتی به عهده ما نیست؛ یعنی مبلغي كه بابت آن واريز كردي به باد ميره. باید دوباره اشتراک بخری که باز هم تضمینی وجود نداره اما اگه با گارانتی بخری تا پنج بار مشكل را حل مي‌كنند اما اگه دوباره از كار بيفته مسوولیتی ندارن. این‌ها کاسبان تحریم هستن؛ یعنی از شما پول می‌گیرن با علم بر اینکه اپل به زودی این اکانت‌ها رو شناسایی مي‌كنه. طبیعتا شکایتی هم نمي‌شه کرد چون حواله‌ت می‌دن به قوانین سایت‌شون.

- چرا یك سری اپ‌ها فقط در سیبچه هست یه سری فقط در سیب‌اپ؟ چقدر باید برای این اشتراک‌ها هزینه کنیم؟

- من شش ماه پیش، یه اشتراک یک ساله سیب‌اپ گرفتم و بعدها آن رو از گوشیم پاک کردم، دریغ از اينكه يك بار هم از آن استفاده كرده باشم. حالا اما به اجبار می‌خوام دوباره نصبش کنم، كه گفتن باید ۶۰ تومان دیگه بدی براي ادهاک، نه پاسخگو هستن، نه ادهاک رو اولش گفتن، نه زیربار می‌رن الان هم که کلا برنامه نمی‌شه استفاده کرد.

- سیب‌اپ پرو نگیرین، پولی که می‌گیرن الکی به اسم اکانت یک ساله است ولی هر بار که مشکل پیدا کنه می‌گن دوباره پول بده! یک هفته نشده ۶۰ تومن دادم برای راه‌اندازی مجدد و دوباره همه اپ‌ها کرش می‌کنه!

- در شش ماه اخیر مجبور شدم برای آیفونم دو بار اکانت یک ساله سیب‌اپ خریدم، الان هم اکانتم پریده، نه پشتیبانی‌شون جواب می‌ده، نه دستم به جایی بنده. بعد می‌گن گارانتی هم داره و مثلا نماد اعتبار الکترونیک داره. چرا واقعا؟

- دو ماه پیش سرویس یک ساله از اناردونی خریدم، 300 هزار تومن هم پول داده بودم. امروز غیرفعال شده. پشتیبانی می‌گه دوباره باید خریداری کنی و به ما ربطی نداره ریووک شده آیدی‌تون!

- بی‌شک تحریم اپ‌ها در ایران از طرف اپل تنور این استورهای رو داغ کرده همه‌شون هم این روزها خوب می‌تازن.

- از سیبچه اکانت سه ماهه خریدم حالا بعد از یک ماه قطع شده، پشتیبانی‌شون جواب نمی‌ده و گوشی رو قطع می‌کنن. الان اس ام اس اومده که اون دو ماه باقی مونده برنمی‌گرده هزینه‌ش. برو اکانت جدید بخر! چطوری تضمین می‌ده دوباره این اتفاق نیفته؟ حداقل تلفن رو جواب بدید.

- مشکل اصلی من با محصولات اپل، اینه که درگیر اپ‌استورهای ایرانی می‌شیم: نصاب، سیب‌اپ و سیبچه رو تجربه دارم.

- بیشتر از یک ماه هست که اکانت من غیرفعاله و هیچ کد تخفیف یا هیچ راهکاری به من داده نشده و در عوض همکاران بخش پشتیبانی با بی‌مسوولیتی تمام پاسخ دادن که ما هیچ مسوولیتی نداریم! پشیمونم از اعتماد به سیبچه.

- عجب گیری کردیم‌، یه اپ ایرانی آیفون می‌خواهی نصب کنی، باید ببینی توي‌ کدوم اپ‌استور هست، پیدا که کردی باید اکانت بخری هر اپ هم توي یکی هست. چرا باید ۴-۵ تا اکانت بخریم.

- نصاب‌پرو، ۱۸۰ هزارتومن پول اشتراک‌ یک ساله رو گرفته و بعد از اینکه ۱۰روز کلا مشکل داره و کار نمی‌کنه، می‌گه از اول پول بده. به علاوه اینکه از اشتراکت بیشتر از تعداد روزایی که گذشته کم می‌کنه و هیچ اطلاع‌رسانی هم نمی‌کنه.

- اوضاع اين استورهاى iOS ايرانى هميشه همينه يا شانس ماست؟ ديشب براى اولين بار اكانت سيب‌اپ براى آي‌پد ٤ خريدم؛ بگذريم كه نفهميدم فرق ويژه و عادى توي چيه و ٧٠ تومن دادم اكانت چند ماهه خريدم چند تا اپ نصب كردم و دو ساعت بعد كلا از كار افتاد. الان مي‌رم توش مي‌گه ١٥٠ تومن بده!

- بهتر می‌شه اگه دوستان پایش فضای مجازی یک نظارتی هم روی اپ‌استورهای وطنی که با قوانین اپل که باعث از دسترس خارج شدن اپ‌های ایرانی از اپ استور شده کاسبی پر سودی راه‌انداختن داشته باشن؛ نصاب، سیبچه، نصاب‌پرو و سیب‌اپ

- در ماه‌های اخیر از اناردونی استفاده می‌کردم. تقریبا هر بار زیر یک ماه اکانتم حذف مي‌شد. یک بار با قیمت ۵۹ هزارتومان مجددا برام ثبت کردن. الان که دوباره چک کردم خرید اشتراک ۴۰۰ هزار تومان شده!

موارد ذکر شده انعکاس بخشی از نارضایتی‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی بود که بسیاری از آنها به یکدیگر توصیه کرده‌اند زین پس قید استفاده از اپ‌های ایرانی روی آیفون را بزنند و از اپلیکیشن‌های تحت وب استفاده کنند.

 

*عرضه‌کنندگان چه می‌گویند؟

اما در طرف مقابل کاربران، فروشگاه‌ها نیز دلایلی را برای دریافت هزینه عنوان می‌کنند و می‌گویند خرید لایسنس از اپل هزینه‌بر است. مدیرعامل سیبچه در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که برای دور زدن تحریم‌ها از اوایل سال ۹۷ تحقیقات‌شان را برای به کارگیری روش جدیدی که به آن «ادهاکad-hoc » نصب برنامه از راه دور می‌گویند آغاز کرده است و می‌افزاید: برای این کار باید از همان روش مجوزهای سازمانی استفاده می‌کردیم، با این تفاوت که در گذشته هر تعداد کاربر می‌توانست بر بستر آن مجوز سازمانی فعالیت کند، اما در روش ادهاک هر مجوز توسعه‌دهنده‌ای تنها اجازه نصب برنامه روی ۱۰۰ دیوایس را می‌دهد. محدودیت دیگر این است که دیوایس‌ها قابل جابه‌جایی نیستند. یعنی اگر کاربر از تمدید شارژ اکانت خود صرف‌نظر کند، تا زمان قرارداد یک ساله بعدی آن جای خالی که هزینه‌اش از قبل پرداخت شده باقی می‌ماند. دلیل اینکه ما به کاربران خود اکانت می‌فروشیم به همین دلیل است.

مدیرعامل سیبچه همچنین اعلام کرده است کاربران به بستر برنامه‌های رایگان عادت دارند و فکر می‌کنند تکنولوژی‌های جدید نیز رایگان است و ما می‌خواهیم از آنها پول بگیریم. هضم اینکه این پول مستقیما و حتی جلو جلو به شرکت اپل و دلال‌هایی که واسطه هستند پرداخت می‌شود برایشان سخت است. کاربران می‌گویند استور باید رایگان باشد؛ راست می‌گویند، حرف بیراهی نیست.

خدایی می‌گوید: شرکت اپل وظیفه دارد به دستگاهی که آن را با قیمت گزاف فروخته سرویس بدهد اما نمی‌دهد. به این دلیل ما مجبور شدیم این خلأ را با هزینه پول حل کنیم. پذیرش این مساله برای کاربر سنگین است. بحث عدد و رقم هم نیست فردی که تا ۲۰ میلیون پول گوشی می‌دهد، ۴۰۰ هزار تومان گلس خریداری می‌کند مشکلی با ۱۳۰ هزار تومان ندارد اما چرایی اینکه باید برای دریافت خدمات پول بدهد کاربر را آزرده‌خاطر می‌کند.

*جمع‌بندی

کاربران ایرانی سیستم‌عامل iOS برای دانلود اپلیکیشن‌های رايگان باید در اپ‌استورهای ایرانی مراحل ثبت‌نام را گذرانده و هزینه اشتراک متقبل شوند و تضمینی هم وجود ندارد که اپ‌های مذکور از دسترس خارج نشده و پول آنها به هدر نرود. تحریم‌های موجود باعث شده که عده‌ای از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و ظاهرا برنامه‌ای هم برای سامان دادن به این وضعیت وجود ندارد، هر فروشگاهی قیمت‌های مطلوب خود را ارایه می‌دهد و همین امر باعث نارضایتی و کم شدن تمایل کاربران ایرانی برای استفاده از خدماتی شده که در صورت نبودن تحریم‌ها می‌بایست به صورت رایگان دریافت می‌‌کردند و حالا باید متحمل هزینه‌های گزاف به مارکت‌های iOSایرانی شوند.