اقتصادی‌ترین مادربورد ایسوس را بیشتر بشناسید

همواره پروسه خرید محصولات تجاری، یکی از چالش‌برانگیزترین مباحث مدیران IT در شرکت‌ها و ارگان‌ها است.

اقتصادی‌ترین مادربورد ایسوس را بیشتر بشناسید

با توجه به وضعیت بازار و قیمت‌های سرسام‌آور، اسمبل یک سیستم در تیراژ بالا ممکن است هزینه‌های خرید را بالاتر از محدوده در نظر گرفته شده برای پروژه‌های تعریف شده، به شرکت تحمیل کند. حال چاره کار کجاست؟

ایسوس بزرگ‌ترین برند تولیدکننده مادربورد در جهان، راهکار ویژه‌ای را برای این موارد در نظر گرفته و مادربوردی اقتصادی، با دوام و مقرون به صرفه همراه با یکی از به‌روزترین چیپ‌ست‌های مورد استفاده در ارگان‌های دولتی، با نام Prime H310M-R R 2.0 معرفی و تولید كرده است.

شاید کمی عجیب باشد که مادربورد مورد بحث، دارای جعبه‌ای سفید و بدون چاپ مشخصات و تصویر روی آن باشد! این مادربورد به صورت Bulk عرضه می‌شود، یعنی مادربورد و اجزای درون جعبه مانند دفترچه، کابل‌ها و پنل پشتی، درون یک جعبه سفید رنگ قرار دارد تا از هزینه کلی محصول نهایی بکاهد. حال تصور کنید در یک پروژه هزارتایی که ازمادربورد استفاده می‌شود، همین عمل عدد قابل توجهی را از هزینه‌ها کاهش می‌دهد.

دوام و پایداری، یکی از اصول اولیه مادربوردهای ایسوس است. مادربورد Prime H310M-R R 2.0 از راهکار 5X Protection III ایسوس بهره می‌برد که این راهکار از حرفه‌ای‌ترین راه‌حل‌های حفاظتی در دنیای سخت‌افزار است. رابط PCI Express در این مادربورد از SafeSlot Core بهره برده تا در هنگام استفاده از قطعه‌های سازگار نظیر کارت گرافیک یا کارت‌های توسعه دیگر، در درازمدت دچار صدمات فیزیکی ناشی از استفاده مداوم نشود. پنل پشتی آن نیز از استیل ضدزنگ بوده و لحیم‌کاری قطعات پشتی به صورت چند مرحله‌ای انجام شده تا بالاترین دوام و استحکام را در مدت زمانی طولانی در بدترین شرایط استفاده از مادربورد مورد انتظار، فراهم كرده باشد.

پورت شبکه نیز از راهکار حفاظتی معروف LANGUARD استفاده می‌کند تا آسیب‌های ناشی از القای جریان‌های ناخواسته الکتریکی را خنثی كند. مدار تغذیه این مادربورد نیز به صورت کاملا دیجیتالی با تراشه اختصاصی DIGI+ مدیریت شده و ولتاژهای مورد نیاز را در اختیار پردازنده قرار دهد.

علاوه بر این ویژگی‌های سخت‌افزاری بی‌نقص، ایسوس بیش از 8هزار ساعت، تست‌های دوام و پایداری را در شرایط مختلف با بیش از هزار دستگاه و قطعه مختلف در این مادربورد انجام داده تا خیال مصرف‌کننده از سازگاری و سلامت سیستم راحت باشد.

این مادربورد از سوکت LGA 1151 و تراشه H310 بهره برده و پردازنده‌های نسل هشت و نهم اینتل را به‌طور کامل پشتیبانی می‌کند. دو اسلات حافظه DDR4، یک اسلات PCIe 3.0 X16 و یک PCIe 2.0 X1 در این مادربورد وجود دارد. به منظور نصب انواع نمایشگر، پورت‌های HDMI، DVI/D و D-SUB یا همان پورت VGA در این مادربورد در نظر گرفته شده است. کارت شبکه گیگابیتی Realtek 8111H نیز برای استفاده از شبکه در این مادربورد تعبیه شده است. پورت‌های متنوع USB 3.1 و USB 2.0 نیز در قسمت پنل و هدر وجود داشته و اگر خواهان پورت‌های قدیمی‌تر نظیر COM، LPTو TPM در این مادربورد هستید، ایسوس آنها را به صورت هدر در اختیار مصرف‌کننده قرار داده است.

این مادربورد به صورت رسمی و با گارانتی معتبر هم اکنون در کشور قابل تهیه است.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه