ترافیک رایگان برای کاربران اپراتورهای مختلف در سامانه‌ هیئت آنلاین

تاکنون بیش از ۴۰۰ هیات مذهبی در سامانه‌ «هیئات آنلاین» ثبت نام کرده‌اند و پیش بینی می‌شود که این تعداد با شروع ماه محرم به هزار هیئت افزایش یابد.

ترافیک رایگان برای کاربران اپراتورهای مختلف در سامانه‌ هیئت آنلاین

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، جلسه مربوط به سامانه "هیئت آنلاین" با ارائه گزارشی از دستاوردهای سامانه هیئت آنلاین توسط مجتبی جوانبخت، از اعضای هیئت امنای این سامانه آغاز و اعلام شد: کلیه دست اندرکاران این مجموعه به صورت افتخاری با آن همکاری کرده و پیدایش سامانه‌ای با چنین زیرساخت قوی، مرهون انگیز و تلاش شبانه روزی همکاران است.

جوانبخت افزود: هیئات مذهبی می‌توانند با ثبت نام در این پلتفرم یک حساب کاربری دریافت کرده و از آن طریق مراسم‌های مذهبی، سخنرانی و عزاداری ایام محرم را برای مخاطبانشان به صورت زنده منتشر کنند. به نماینده هر هیئت آموزش ارسال زنده تصاویر داده می‌شود که البته همکاران ما فیلم آموزشی در این خصوص تولید کرده‌اند.

وی یادآور شد: به هر هیئت یک پنل پیامکی نیز داده می‌شود که از طریق آن می‌توانند برای برنامه‌های خود اطلاع رسانی کنند. این پنل برای هیئت‌های کوچک در ایام محرم ظرفیت ۵۰ هزار پیامک و برای هیئت‌های بزرگ ظرفیت یک میلیون پیامک خواهد داشت.

جوانبخت تاکید کرد: شاید مهمترین ویژگی هیئت آنلاین، ترافیک کاملا رایگان آن برای مخاطبان اپراتورهای مختلف باشد چراکه هدف اولیه راه اندازی این سامانه تسهیل دسترسی به محتواهای مذهبی و رویدادهای زنده با شیوع کرونا بوده است.

در ادامه بنی هاشم، از اعضای هیئت امنای هیئت آنلاین در خصوص دستاوردهای این پلتفرم توضیح داد. تاکنون بیش از ۴۰۰ هیئت در سامانه ثبت نام کرده‌اند. پیش بینی ما حضور حداقل ۱۰۰۰ هیئت از سراسر کشور در شروع ماه محرم است؛ بدین معنی که در هر ساعتی از شبانه روز که مخاطبان به این سامانه مراجعه کنند، امکان بهره برداری از مراسم‎های مذهبی را خواهند داشت.

وی افزود: قسمتی به نام حرم آنلاین روی سایت تعبیه شده که کاربران می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته تصاویر زنده حرم ائمه اطهار (علیه‌السلام) را مشاهده کنند.

بنی هاشم تصریح کرد: برنامه ریزی ما صرفا برای ایام محرم و صفر نیست و حتی در صورت از بین رفتن بیماری کرونا، سامانه به همین شکل و با ترافیک رایگان سرویس دهی خود را برای مخاطبان ادامه خواهد داد. از کارهای خوبی که انجام شده، فراهم آوردن بستر پخش زنده دروس استاید حوزه علمیه در هیئت آنلاین است که به زودی این امر نیز محقق شده و برای طلاب و عموم مردم قابل دسترسی خواهد بود.

امیر تاجیک عضو هیئت امنای هیئت آنلاین نیز در سخنانی بیان کرد: راه اندازی هر سامانه مشابهی که ماموریت سرویس دهی به مخاطبان میلیونی دارد، برنامه ریزی طولانی مدت نیاز دارد که البته این مهم تنها ظرف چند روز به لطف خدا و با پیگیری‌های خالصانه و دغدغه‌مندانه خادمان امام حسین (علیه‌السلام) ظرف دو هفته نسخه اولیه این سامانه در ماه مبارک رمضان رونمایی شد.

وی اضافه کرد: استقبال چشمگیر مخاطبان به خصوص در شب‎های قدر قوت قلبی برای اعضای این سامانه بود و متعاقبا حمایت مداحان، سخنرانان مذهبی و عنایت ویژه مراجع عظام تقلید ما را بر توسعه کار مصمم‌تر کرد.

مدیر سابق شبکه مستند اعلام کرد: به امید خدا برای ماه محرم و صفر برنامه ریزی زیرساختی خوبی داشته‌ایم و با همراهی اپراتورهای مختلف، کیفیت سرویس دهی سامانه را برای مخاطبان افزایش خواهیم داد.

در ادامه مراسم نشان خادم الحسینی سامانه هیئت آنلاین از سوی هیئت‌امنای این سامانه به مدیرعامل آسیاتک اعطا شد و از این اپراتور به خاطر رایگان کردن ترافیک استفاده از هیات آنلاین برای کاربران تقدیر به عمل آمد.

بنی هاشم در خصوص این نشان توضیح داد: این نماد در گذشته به نام "عمود نیشابوری" شناخته شده است که جزو قدیمی‌‎ترین نمادهای عزاداری شیعه بوده است. چون هیئت آنلاین جزو جدیدترین روش های عزاداری است، خط سیر جالبی برای انتخاب این نماد بود. این نماد توسط هفت تن از اساتید هنرمند طراحی گردیده‌ است.

یوسفی زاده نیز در سخنانی ضمن تقدیر از تلاش‌های تیم هیئت آنلاین گفت: بنده معتقدم که خدمت به ائمه اطهار علیهم السلام لیاقت می‌خواهد و مفتخرم که امروز می‌توانم سهم کوچکی در اشاعه فرهنگ ائمه داشته باشم. حضور تیم هیئت آنلاین در این مجموعه باعث افتخار است و ان‌شاء‌الله از پتانسی‌ های موجود برای توسعه این سامانه استفاده خواهیم کرد.