هواوی به‌زودی نمایشگر منحنی گیمینگ خود را عرضه می‌کند

هواوی، شرکت چینی شناخته‌شده محصولات اکترونیک، قصد دارد به‌زودی یک نمایشگر منحنی مخصوص بازی را عرضه کند.

هواوی به‌زودی نمایشگر منحنی گیمینگ خود را عرضه می‌کند

غول چینی و شرکت زیرمجموعه‌اش یعنی آنر در گذشته تلویزیون‌های هوشمند را خود عرضه کرده‌اند، حال به نظر می‌رسد اراده ورود به بازار گیمینگ را هم دارند.

با استناد به گزارش سایت دیجی‌تایمز (DigiTimes)، هواوی در تلاش است تا نمایشگرهای برند خود و به‌طور دقیق‌تر نمایشگرهای مخصوص بازی را وارد بازار کند. این اقدام هواوی، این شرکت را به میدان رقابت با دیگر سازندگان چینی گوشی‌های هوشمند می‌کشاند. یکی از این رقبا شیائومی است که اخیراً او هم پای به بازار نمایشگرهای مخصوص بازی گذاشته است. منابع نزدیک به هواوی این اطلاعات را منتشر کرده‌ و همچنین مدعی شده‌اند که این شرکت برای استاندارد کردن نمایشگرهای خود از منابع بیرونی یعنی شرکت BOEVT استفاده خواهد کرد، نمایشگرهای که دارای ۲ تا ۳ مدل متفاوت خواهند بود.

هواوی ساخت نمایشگرهای منحنی گیمینگ خود را به‌صورت یک قرارداد فرعی به عهده شرکت TPV Technology می‌گذارد و برای شروع کار، سفارشی یک میلیون عددی از دو اندازه معمول ۲۷ و ۳۴ اینچی را درخواست خواهد کرد. این اقدام هواوی فضای جدیدی را برای غول چینی باز خواهد کرد که به‌وسیله آن می‌تواند قدم در بازار دسکتاپ بگذارد. این شرکت به‌تازگی از دسکتاپ کونپنگ ۹۲۰ (Kunpeng) رونمایی کرده است و آنر هم سری لپ‌تاپ‌های مخصوص بازی خود با نام هانتر (Hunter) را منتشر کرده است.

باید به این نکنه اشاره کرد که در ماه آگست، اطلاعاتی فاش شد که خبر از نمایشگر مخصوص بازی هواوی می‌داد. این دستگاه‌ها دارای نرخ فریم ۲۴۰Hz بودند. ممکن است نمایشگر منحنی درراه همان محصولاتی باشند که پیش‌تر گزارش‌هایی در خصوص آنها منتشر شد. در این گزارش‌‌ها اندازه‌ها و قیمت‌های مختلفی از نمایشگرها ذکر شده و همچنین به یک نسخه ۳۲ اینچی دارای صفحه‌نمایش مینی LED نیز اشاره شده است. این اطلاعات هنوز تأیید نشده‌اند و باید تا اعلام رسمی هواوی منتظر ماند.