مقابله با کرونا

محصولی دیگر از شرکت‌های دانش‌بنیان قزوین برای مقابله با کرونا

یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری قزوین موفق به ساخت دستگاه ضدعفونی کننده الکترواپتیکی منحصر به فردی با نام تجاری«ViruNot» شد.

محصولی دیگر از شرکت‌های دانش‌بنیان قزوین برای مقابله با کرونا

پس از همه‌گیری کووید ۱۹، تقاضا برای انواع دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده سطوح و محیط به شکل قابل‌ملاحظه‌ای افزایش یافت. شرکت دانش‌بنیان آشکار پرتو پویا از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین با داشتن متخصصان جوان و متعهد در رشته‌های علوم آزمایشگاهی فیزیک، الکترونیک و مکانیک در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات پیشرفته صنعتی و آزمایشگاهی موفق به تولید یک دستگاه ضدعفونی الکترواپتیکی منحصر به فرد با نام تجاری«ViruNot» شد.

بنابر اعلام روابط عمومی پارک علم و فناوری قزوین، این محصول با بهره‌گیری از تابش پر انرژی در محدوده طیف الکترومغناطیس با فرکانس و توان مصرفی مناسب قادر است تا ویروس‌های مرگبار، اعم از کرونا ویروس، آنفلونزا، سارس، راینو و کلیه میکروب‌ها و باکتری‌ها را از طریق شکستن نیروهای مولکولی از بین ببرد.

از دیگر مزایای این محصول می‌توان به ضدعفونی کردن اشیاء و لوازم جانبی، خصوصاً وسایلی که به‌صورت روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و امکان شستشوی و پاک سازی کامل آن وجود ندارد اشاره کرد.

از این محصول که در مدت زمان بسیار کوتاه عمل ضدعفونی را به انجام می‌رساند، می‌توان در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها برای ضدعفونی کردن لوازم پزشکی، دندانپزشکی و ست‌های بخیه نیز استفاده کرد.

همچنین از این محصول می‌توان در داروخانه‌ها، محیط‌های اداری، بانک‌ها، فروشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و حتی برای مصارف شخصی اعم از موبایل، تبلت، عینک، پاور بانک، ساعت مچی، جواهرات، کلید، عطر، اسباب بازی، لوازم کودک، دسته چک و پول استفاده کرد.

https://www.isna.ir/news/99090100125/