فیبر نوری

تجهیز شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان به فیبر نوری

به همت تلاشگران عرصه ارتباطات در مخابرات منطقه اصفهان، شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان به شبکه فیبر نوری مخابرات متصل شد.

تجهیز شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان به فیبر نوری

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان، به دنبال احداث فاز2 شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان و استقرار واحدهای صنعتی در آن و احساس نیاز شرکت‌های مستقر در این منطقه صنعتی به زیرساخت‌ها و سرویس‌های مخابراتی، طرح FTTH به‌صورت مشارکتی و با همیاری شرکت شهرک‌های صنعتی در آن منطقه اجرا و تمام واحدهای موجود از سرویس‌های مخابراتی نظیر تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت بهره‌مند شدند.

گفتنی است این طرح که با اجرای قریب به ۱۵هزار متر فیبر نوری خاکی و انجام ۱۲هزار متر حفاری با اعتباری بالغ بر ۴میلیارد و ۳۵۰میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده؛ به عنوان روزآمدترین فناوری ارتباطی در شبکه ثابت، نقش موثری در افزایش کیفیت و سرعت سرویس‌های مخابراتی قابل ارايه خواهد داشت.

*افزایش پهنای باند در روستاهای نايين

با تلاش شبانه‌روزی جهادگران عرصه ارتباطات در مخابرات منطقه اصفهان، پهنای باند مراکز مخابراتی در توابع نايين افزایش یافت و در راستای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در اين شهرستان و بهبود خدمات مخابراتی در نقاط روستایی، پهنای باند (UP LINK ) مرکز تلفـــن روستای کجان به یک گیگ ارتقا یافت.

 گفتنی است روستای کجان به‌عنوان مرکز دهستان بهارستان در بخش مرکزی و به فاصله ۴۰کیلومتری از مرکز شهرستان واقع شده است.

لازم به ذکر است كه افزایش پهنای باند در ارتقای سرعت دسترسی به اینترنت، بهره‌وری، توسعه، شفافیت، ارتقای خدمات الکترونیکی دولتی و غیردولتی، و رشد قابل توجه تجارت الکترونیکی نقش موثری خواهد داشت.

*توسعه پوشش همراه‌اول در اردستان

با ارتقاي فنی سایت جدید BTS در سطح شهرستان اردستان ،پوشش اپراتور همراه‌اول در سطح این شهرستان توسعه یافت و در راستای اجرای مسوولیت‌های اجتماعی و کسب رضایتمندی مشترکان با تلاش سخت‌کوشان مخابرات منطقه اصفهان سایت BTS اپراتور همراه‌اول در روستای درقه از تکنولوژی2G  به 3G ارتقا یافت که موجب بهره‌مندی بیش از چهار روستا از اینترنت نسل سوم شد وعلاوه بر روستای درقه، روستاهای سرهنگ آباد، حیدرآباد، رشیدباد نیز از اینترنت 3G بهره‌مند شدند.

قابل ذكر است كه همچنين روستاهای کچورستاق و احمدآباد از توابع شهرستان اردستان نيز مجهز به تکنولوژی 4G شده‌اند.

گفتنی است ارتقاي سایت‌های موبایل از 3G به 4G در روستاهای کچورستاق، امیران، طرح شهید رجایی، احمد آباد، گلستان مهدی، گلزار محمد و چهارمیل از دیگر طرح‌های توسعه‌ای همراه‌اول در این شهرستان است.

لازم در واقع مي‌توان اذعان داشت كه توسعه سایت‌های مخابراتی در سطح استان، نقش بسزایی در افزایش کیفیت شبکه سیار و به دنبال آن کاهش نقاط کور و افزایش پهنای باند و کیفیت اینترنت همراه خواهد داشت.