حامی ترامپ

شبکه اجتماعی حامی ترامپ دوباره فعال شد

پارلر که محل تجمع طرفداران دونالد ترامپ بود پس از بایکوت اپل، گوگل و آمازون آفلاین شد. این شبکه اجتماعی از راه‌اندازی دوباره سرویس خود خبر داده است.

شبکه اجتماعی حامی ترامپ دوباره فعال شد

 پارلر، شبکه اجتماعی محبوب طرفداران دونالد ترامپ، ريیس‌جمهور پیشین آمریکا پس از حمله به کنگره این کشور با قطع سرویس روبه‌رو شد. اما سرویس مذکور، روز گذشته دوباره راه‌اندازی شده و پلتفرم جدید آن بر اساس فناوری ماندگار و مستقل است.

پارلر در بیانیه‌ای از راه‌اندازی دوباره سرویس خود خبر داد و اعلام کرد كه «مارک مکلر» را به عنوان مدیر ارشد اجرایی موقت شرکت انتخاب کرده است. در حقیقت مکلر جایگزین «جان متز» خواهد شد که ماه گذشته توسط هیات مدیره این شبکه اجتماعی اخراج شد.

البته با وجود راه‌اندازی سرویس مذکور، هنوز بسیاری از کاربران نمی‌توانند وب‌سایت آن را باز کنند و اپلیکیشن آن نیز در اپ‌استورهای اپل و گوگل عرضه نشده است.

برخی از کاربران پارلر از طریق تويیتر اعلام کردند كه نمی‌توانند به سرویس‌های آن دسترسی یابند. البته اين شبکه اجتماعی اعلام کرده است كه در هفته نخست، کاربران فعلی خود را آنلاین می‌کند و از هفته آینده آماده ثبت کاربران جدید خواهد بود.

پس از حمله طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا و بررسی نقش پارلر به عنوان محلی برای برنامه‌ریزی آن، اپل و گوگل اپلیکیشن آن را از اپ‌استورهای خود حذف کردند. از سوی دیگر آمازون نیز از ارايه سرویس وب به آن خودداری کرد و در نتیجه پارلر آفلاین شد.

این شبکه اجتماعی که قبلا بیش از ۲۰میلیون کاربر داشت، در سال ۲۰۱۸ میلادی تاسیس شده و خود را فضایی مختص آزادی بیان معرفی کرده بود. البته بیشتر کاربران آن از طرفداران حزب محافظه‌کار آمریکا بودند که با قوانین مربوط به محتوا در شبکه‌های اجتماعی دیگر مخالف بودند.