همکاری مایکروسافت و بی ام و برای آوردن اسکایپ به خودروها

دو شرکت مایکروسافت و BMW در اقدامی جالب اقدام به توسعه اپ مکالمه تصویری اسکایپ برای استفاده در سیستم iDrive تعبیه شده در اتومبیل های BMW کرده اند.

همکاری مایکروسافت و بی ام و برای آوردن اسکایپ به خودروها

دو شرکت مایکروسافت و BMW در اقدامی‌جالب اقدام به توسعه اپ مکالمه تصویری اسکایپ برای استفاده در سیستم iDrive تعبیه شده در اتومبیل‌های BMW کرده اند. پیش از این BMW اولین خودرو سازی بود که اقدام به توسعه و قرار دادن مجموعه نرم افزاری Office 365 در اتومبیل‌هایش کرد و گویا از این پس مشتریان اتومبیل‌های آلمانی BMW می‌توانند در اتومبیلشان از امکان مکالمه تصویری اسکایپ استفاده کنند.

سیستم مذکور طوری طراحی شده که اعلان جلسات یا مکالمات برای راننده ظاهر شده و در نهایت شخص می‌تواند با قبول کردن گفتگو به مکالمه تصویری و یا جلسه کاری اش بپیوندد. BMW هم تقویم کاری و قرار ملاقات‌های کاربر را با کمک گرفتن از سیستم Exchange از مایکروسافت در اسکایپ قابل دسترس خواهد کرد و البته این سیستم برای کاربران فرانسوی، آلمانی و انگلیسی پیش از باقی کشور‌ها فعال خواهد شد!

گویا همکاری‌های این دو کمپانی در نقاط ابتدایی است، چند وقت پیش بود که زمزمه‌هایی مبنی بر توسعه کورتانا دستیار صوتی مایکروسافت در اتومبیل‌های BMW مخابره شد. گویا این خبر بی راه نبوده و BMW امکان استفاده از این دستیار صوتی را بزودی در داشبورد اتومبیل‌هایش قرار خواهد داد! کاربر به این واسطه خواهد توانست لیست کارها، پیام‌ها، قرار ملاقات‌ها، اخبار و رویداد‌ها را به صورت کامل رصد کند!

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه