وایت برد؛ اپلیکیشن جدید مایکروسافت برای تعامل در کلاس درس

مایکروسافت همواره یکی از شرکت های فعال در حوزه آموزش بوده، و بخش اعظم این مشارکت، ریشه در انگیزه های نوع دوستانه دارد، که در نوع خود شایسته تحسین است. البته در این بین، مقاصد تجاری و توسعه کسب و کار نیز بی تأثیر نبوده.

وایت برد؛ اپلیکیشن جدید مایکروسافت برای تعامل در کلاس درس

تمام این موارد برای جامعه سودمند هستند و باعث تولید ابزارها و پلتفرم های قدرتمندی از جمله «کلاس درس مایکروسافت» و «همگام سازی داده های مدرسه» شده اند.


جدیدترین سری محصولات مایکروسافت در حوزه آموزش، «وایت برد» نام دارد که قبلاً در ماه ژوئن معرفی شد و اکنون به صورت رایگان از طریق ویندوز استور در دسترس است. همانطور که از نام این اپلیکیشن بر می آید، وایت بورد نوعی پلتفرم تعاملی ویندوز است که به منظور ارتقاء تجربه با وایت بدرد های معمولی طراحی شده.

از آنجا که این اپلیکیشن از نوع x86 است، علاوه بر ویندوز 10 روی تمام PC های سازگار نیز قابل اجرا بوده و به وایت برد های هوشمند (تعاملی) متصل می گردد.

در این برنامه از ورودی لمسی انعطاف پذیر برای ترسیم در طبیعی ترین حالت ممکن پشتیبانی می شود، ضمن اینکه می توان هم از انگشت و هم از قلم های دیجیتال استفاده کرد. همچنین الگوریتم هایی برای تشخیص اشکال هندسی و دست نوشته در قالب «وایت برد» تعبیه شده.

از طریق اپلیکیشن مورد بحث می توانید محتوای وب، ویدیو و مالتی مدیا را از منابع محلی یا آنلاین به محیط اضافه کرده و تجربه ای تعاملی برای بیننده ایجاد نمایید.

مهم تر از همه، همچون دیگر محصولات مایکروسافت، این پلتفرم به دیگر مجموعه ها از جمله فضای اشتراکی در OneNote Class Notebook نیز متصل بوده و بنابراین به سادگی می توان آن را با دیگر سیستم های مدیریت یادگیری (LMS) یکپارچه نمود.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه