عینک جدید گوگل برای افراد نابینا !

«اسمارت گلس» یا عینک هوشمند ، محصول شرکت گوگل است که به نابینایان در تعیین مسیر راه کمک می‌کند.

عینک جدید گوگل برای افراد نابینا !

«قطره ی کوچکی از باران به صورتم خورد ، زمانی که داشتم در مجاورت محل زندگی ام پیاده روی می‌کردم.» این جمله ، شعار گوگل برای تبلیغ محصول جدیدش برای نابینایان است. این محصول در اصل بروزرسانی عینک معروف شرکت گوگل با نام « اسمارت گلس » است که در سالهای گذشته نسخه دمو آن برای استفاده افراد نابینا  منتشر شده بود.

بعد از موفقیت و فروش خوبی که نسخه دمو این محصول به دست آورد ، شرکت گوگل تصمیم گرفت که کار ساخت نسخه اصلی و کامل را آغاز کند.

این عینک در ابتدا مخصوص نابینایان عرضه شد و هدفش نشان دادن مسیر به آنها در غالب صدا و حس بود ، تا بتواند در امور نابینایان سهولت ایجاد نماید. اما با آپدیتی که اخیرا برای این محصول منتشر شده است ، این محصول دیگر مخصوص افراد نابینا نیست و سایر افراد نیز می‌توانند از «اسمارت گلس» های گوگل بهره مند شوند و در صورت گم کردن راه در مسیرهای مختلف به راحتی راه خود را بیابند.

امکانات این عینک از قبیل داشتن امکان چت تصویری و صوتی با دوستان ، امکان استفاده از نقشه گوگل و منطبق کردن آن با زاویه دید فرد در جاده ها و مسیرهای مختلف است. شرکت گوگل قول داده است که این عینک را تقویت کند و امکانات و تجهیزات بیشتری روی آن قرار دهد.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه