قطعی طولانی مدت اینترنت پرسرعت مخابرات

از روز پنج­شنبه پنجم مرداد ماه تا روز یکشنبه(لحظه تنظیم این مطلب) برخی از مشترکان اینترنت پر سرعت مخابرات ( ADSL ) که از مودم­های TP-LINK استفاده می­کنند با قطعی مداوم اینترنت مواجه شدند.

قطعی طولانی مدت اینترنت پرسرعت مخابرات

از روز پنج­شنبه پنجم مرداد ماه تا روز یکشنبه(لحظه تنظیم این مطلب) برخی از مشترکان اینترنت پر سرعت مخابرات ( ADSL ) که از مودم­های TP-LINK استفاده می­کنند با قطعی مداوم اینترنت مواجه شدند.

 این قطعی طولانی مدت اینترنت مخابرات آنطور که معاون امور مشتریان مخابرات ایران داوود زارعیان می­گوید به علت تغییر" کانفیگ" در مخابرات اتفاق افتاده است. زارعیان با اعلام این که فقط 3 هزار و 500 مشترک هستند که با این مشکل مواجهند مدعی شد که این مشکل به دلیل آپدیت شدن برخی سیستم­های شرکت مخابرات اتفاق افتاده است و نهایتا تا روز سه شنبه برطرف می شود.

وی به مشترکانی که این مشکل را دارند توصیه کرد که با شماره 2020 تماس گرفته و با دریافت مشاوره از کارشناسان ضمن دریافت رمزی که باید در مودم خود وارد کنند مشکل به وجود آمده را حل کنند.

در همین حال اما کارشناسان 2020 استان البرز از وجود چنین رمزی اظهار بی­اطلاعی کرده و به یکی از کاربرانی که این مشکل را داشته گفته­اند که این مساله نهایتا ظرف 24 ساعت آینده برای کاربران این استان حل می­شود و در غیر این صورت کارشناس مخابرات با حضور در محل سکونت کاربر و تنظیم دستی مودم، مشکل را حل می­کند.

براساس پیگیری­های خبرنگار عصر ارتباط از شرکت "پارس ارتباط افراز" که محصولات TPLINK  را به فروش می­رساند مشکلی که برای مخابرات به وجود آمده به این علت بوده که شرکت مخابرات برخی تجهیزات خود را تغییر داده است. برای رفع این مشکل همچنین کاربران می­توانند با شماره 89395-021 تماس گرفته و در صورتی که گارانتی محصولشان مربوط به این شرکت باشد از آنها درخواست دریافت راهنمایی کنند.

نکته حائز اهمیت در خصوص این رخداد آن است که در طی این قطعی  شماره­های 2020 در استان­های البرز و تهران در دو روز اول پاسخگو نبوده و بسیاری از کاربرانی که این مشکل را داشتند با وجود تماس­های مکرر موفق به برقراری ارتباط با کارشناسان مخابرات نشدند.

علاوه بر عدم پاسخگویی سامانه2020 مخابرات که به هیچ وجه مطابق با اصول مشتری­مداری نیست، به نظر می­رسد با توجه به قطعی طولانی مدت اینترنت لازم است که باتوجه به تفاهم نامه سطح کیفی خدمات SLA  شرکت مخابرات ایران به مشترکان خود خسارت پرداخت کند.

کاربرانی که با این مشکل مواجه بوده­اند می­توانند برای پیگیری این موضوع و ثبت شکایت بابت قطعی طولانی مدت به سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی اینترنتی 195.IR مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 195 تماس گرفته و شکایت خود را ثبت کنند.

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه