مشخصات و قیمت core i9 فاش شد

مشخصات و قیمت خانواده پردازنده های Core X اینتل فاش شد

مشخصات و قیمت core i9  فاش شد

به تازگی یکی از اسلایدهای داخلی شرکت اینتل فاش شده که جزئیات خانواده پردازنده های سری Core-X آنها را فاش می سازد. در این تصویر می توان مشخصات سخت افزاری، قیمت و زمان عرضه این پردازنده ها را مشاهده کرد.

طبق اطلاعات موجود، پردازنده 12 هسته ای Core i9-7920X اینتل در ماه جاری میلادی (آگوست) وارد بازار می شود، و سه مدل دیگر از خانواده Core i9 هم در ماه اکتبر عرضه می شوند.

حال بر اساس مشخصات پردازنده های نسل جدید اینتل و رقبای اصلی آنها یعنی خانواده رایزن Threadripper شرکت AMD مشخص شده، می توان نگاهی اجمالی به مشخصات و قیمت های آنها پرداخت. در جدول زیر چندین محصول از این دو شرکت با یکدیگر مقایسه شده است:

همان طور که می بینید، نبرد اصلی بین مدل Ryzen Threadripper 1950X و Core i9-7960X برقرار است. هردوی آنها 16 هسته فیزیکی و 32 هسته منطقی دارند، اما سرعت پایه پردازنده AMD بیشتر بوده و 700 دلار ارزان تر است. البته فرکانس کاری محصول اینتل در حالت تقویت شده و حداکثری، بالاتر از رقیبش می رود.

از طرفی می توان مدل Threadripper 1920X را با Core i9-7920X مقایسه کرد که تعداد هسته های مشابه و فرکانس پایه بیشتری را در ازای 400 دلار کمتر ارائه می دهد. گفتنیست در حال حاضر، شرکت AMD محصولی برای رقابت با پردازنده 18 هسته ای Core i9-7980XE اینتل برای کامپیوترهای دسکتاپ ندارد.

با توجه به این جزئیات، می توان دید که رقابتی سخت بین این دو غول تکنولوژی در حوزه کامپیوترهای دسکتاپ شکل گرفته و باید دید آیا AMD با سیاست قیمت گذاری بهتر، می تواند بازار از دست رفته اش را دوباره پس بگیرد یا خیر.

 

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه