واعظی : رفع فیلتر یوتیوب وبلاگ اسپات شرایط سختی دارد

وزیر ارتباطات گفت: دادستان برای رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ‌اسپات در دانشگاه‌ها شرایطی گذاشته‌ و چند شرط آنقدر سخت است که انجام آن مشکل به نظر می‌رسد، اما به دنبال انجام شروط هستیم.

واعظی : رفع فیلتر یوتیوب وبلاگ اسپات شرایط سختی دارد

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، محمود واعظی در حاشیه رونمایی از دیتاسنتر شماره دو دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ اسپات برای دانشگاهیان گفت: بسیاری از دانشگاهیان از بخش علمی این سایت‌ها استفاده می کنند و از این رو نامه ای درباره رفع فیلتر این سایت‌ها، توسط من و وزیر علوم برای دادستان کل کشور و رئیس کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ ارسال شد.

واعظی گفت: دانشگاهیان به دنبال سایت های بی ربط نیستند و برای کارهای علمی از این سرویس ها استفاده می کنند که البته برخی دانشگاه‌ها شرایط عدم استفاده از صفحات نامناسب را دارند.

وی ادامه داد: دادستان شرایطی گذاشته‌اند که با اعمال این شرایط باید رفع فیلتر این سایت ها را انجام دهیم و چند شرط از شرایط آنقدر سخت است که انجام آن مشکل به نظر می رسد اما به دنبال انجام شروط مدنظر هستیم.

به گزارش فارس، امروز معاون وزیر ارتباطات اعلام کرده بود: پس از پیگیری‌های انجام‌شده در خصوص رفع فیلتر یوتیوب و بلاگ‌اسپات در دانشگاه‌ها، با نظر مساعد دادستان محترم کل کشور، شرایط رفع فیلتر این سرویس‌ها در دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای به ما اعلام شد.

 

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه