سامسونگ همچنان صدرنشین دنیای گوشی هوشمند!

سامسونگ دوباره عنوان برترین بازیگر حوزه موبایل را به دست آورد؛ اپل در جایگاه دوم

سامسونگ همچنان صدرنشین دنیای گوشی هوشمند!

سامسونگ طی سه ماهه ای که پشت سر گذاشتیم، موفق شد یکبار دیگر به اصلی ترین بازیگر بازار موبایل های هوشمند تبدیل شود. آخرین آمار موسسه Strategy Analytics نشان می دهد که فروش موبایل های هوشمند در سراسر جهان، با رشدی 6 درصدی نسبت به همین بازه در سال پیش مواجه شده و به 360 میلیون واحد رسیده است. سامسونگ نیز با در اختیار داشتن سهمی 22 درصدی از این بازار در سراسر جهان، رتبه نخست را در سه ماهه دوم 2017 به خود اختصاص داده است.

آمار و ارقام موسسه مورد اشاره نشان می دهد سامسونگ در سه ماهه پیشین، 79.5 میلیون اسمارت فون به سراسر جهان عرضه کرده است و از این منظر، رشدی دو درصدی نسبت به 77.6 میلیون اسمارت فون عرضه شده طی سه ماهه دوم سال 2016 به خود دیده است.

بروز مشکلات مربوط به گلکسی نوت 7، قطعاً تاثیرات منفی خاص خود را روی اعداد و ارقام سامسونگ طی سال گذشته داشته است. گذشته از این مسئله که خود دلیلی مهم برای افزایش واحدهای عرضه شده سامسونگ به حساب می آید، تقاضای فراوان برای خانواده موبایل های گلکسی اس 8 که به پیشی گرفتن از گلکسی اس 7 ادامه می دهند نیز بر این مسئله تاثیرگذار بوده.

Strategy Analytics انتظار دارد که برتری سامسونگ در بازار جهانی اسمارت فون ها به بهبود هرچه بیشتر عملکرد گلکسی نوت 8 منجر شود که طی یکی دو ماه آینده به بازار خواهد آمد. گفتنی است سامسونگ برای رونمایی عرضه این فبلت پرچمدار در تاریخ 23 آگوست (1 شهریورماه) برنامه ریزی کرده. بعد از سامسونگ، اپل با عرضه 41 میلیون واحد طی سه ماهه دوم، در رده دوم قرار دارد و با رشد 1 درصدی نسبت به سال گذشته، 11 درصد از سهم بازار موبایل های هوشمند را به خود اختصاص داده است.

 

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه