آیفون‏ دو سیم‌کارته در راه است

این قابلیت به کاربر این امکان را می‌دهد که از دو خط تلفن مجزا روی یک گوشی استفاده کند. اما خیلی وقت بود که جای این ویژگی در گوشی‌های آی‌فون خالی بود.

آیفون‏ دو سیم‌کارته در راه است

این قابلیت به کاربر این امکان را می‌دهد که از دو خط تلفن مجزا روی یک گوشی استفاده کند. اما خیلی وقت بود که جای این ویژگی در گوشی‌های آی‌فون خالی بود. اما خبرها حاکی از آن است که به‌تازگی شرکت اپل، آی‌فون دو سیم‌کارته را از سوی اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO) به ثبت رسانده است. در گزارشی مدارکی از ثبت این دستگاه منتشر شده و این قابلیت جدید آی‌فون را توصیف کرده است. در این گزارش در مورد سیستم و روش‌های دسترسی به آنتن‌های مختلف دو خط، روی گوشی اشاره شده و همچنین توضیحی درباره استفاده از دو سیم‌کارت و نحوه اولویت بندی آنها داده شده است. مثلا یک سیم‌کارت برای برقراری تماس و یکی برای اتصال به اینترنت و دریافت اطلاعات استفاده می‌شود.

 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آی تی ایران ، بعد از معرفی آی‌فون 7 به بازار، شایعاتی مبنی بر عرضه نسخه دو سیم‌کارته این گوشی ایجاد شده بود که البته اتفاق نیفتاد. حتی با وجود اینکه این اختراع از سوی شرکت اپل به ثبت رسیده نیز بازهم نمی‌توان مطمئن بود که این شرکت قصد دارد از این تکنولوژی استفاده کند و این گوشی را به عموم عرضه کند. اما اگر چنین قصدی داشته باشد، قطعا برد بزرگی کرده است. در کشورهای آسیایی، به‌خصوص هند و چین، تقاضا برای گوشی‌های دو سیم‌کارته بالا است و همچنین بازار این کشورها برای شرکت اپل بسیار حائز اهمیت است. طبق گزارش Counterpoint Research’s Tarun Pathak، تقریبا 90درصد کاربران هندی از گوشی‌های دو سیم‌کارته استفاده می‌کنند. وی در این گزارش گفت: «میزان نفوذ گوشی‌های دو سیم‌کارته در بازار جهانی بسیار بالا است. طی چهارماه دوم سال 2016، 93‌درصد گوشی‌های هوشمند فروخته شده، دوسیم‌کارته بودند.»

  • برچسب‌ها

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه